‘LİGLER İPTAL EDİLİRSE FUTBOLDAN ÇEKİLİRİM’

En yakın rakibine 10 puan fark atan Yılport Samsunspor’un Başkanı Yüksel Yıldırım, liglerin iptal edilmesi durumunda futboldan çekileceğini söyledi. Yıldırım, “Böyle bir karar alıp ligi iptal ederlerse Türk futbolunda kara bir gün olur” dedi


‘LİGLER İPTAL EDİLİRSE FUTBOLDAN ÇEKİLİRİM’

‘SAMSUN HALKI KENETLENDİ’

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta en yakın rakibine 10 puan fark atarak kalan 6 haftada şampiyonluğun en büyük adayı olan Yılport Samsunspor'da Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım, katıldığı bir programda gündem hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Samsunspor'un yeri Süper Lig. Ertuğrul hocam inanıyor, ben inanıyorum, tüm Samsun halkı kenetlenmiş durumda” diyerek hedeflerinden ve projelerinden bahsetti.

‘KARA BİR GÜN OLUR’

Başkan Yüksel Yıldırım, “Samsunspor'un önü kesilirse açık ve net söylüyorum ben futboldan çekilirim takımı da aldığım yerde bırakırım. Sonra ne olur bilmiyorum. Altyapıya 25 milyon liralık yatırım yapıyorum. Böyle bir yatırıma inanmış bir başkan olarak ve açık ara şampiyonluğa giden takımın böyle bir karar alıp ligi iptal ederlerse Türk futbolunda kara bir gün olur” diye konuştu.

 

Mustafa ATASEVEN