‘VAZGEÇİLMEZ OLDUĞUNA İNANIYORUZ’

Yılport Samsunspor resmi sosyal medya hesaplarından İstanbul Sözleşmesi’ni destekleyen açıklama yapıldı. Açıklamada, “Ülkemizin ilk imzacı devletler arasında olduğu bu sözleşmenin, kadınlarımızın ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmadığı, aile içi şiddetin tarihe karıştığı bir Türkiye için vazgeçilmez olduğuna inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı


‘VAZGEÇİLMEZ OLDUĞUNA İNANIYORUZ’

RESMİ HESAPLARDAN PAYLAŞILDI

Yılport Samsunspor, resmi sosyal medya hesabından son dönemde gündemde yer alan İstanbul Sözleşmesi'ni desteklediğini belirten bir açıklama yayınlandı. Kırmızı-beyazlı kulüp yayınladığı mesajda, “Kadınları şiddetten ve ayrımcılıktan uzak tutmak ve cinsiyet fark etmeksizin şiddetle mücadele etmek amacıyla hazırlanan İstanbul Sözleşmesi'ni yaşatmak için, herkesi bu sözleşmenin destekçisi olmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi. 

‘EŞİTLİĞİN SAVUNUCUSU OLACAĞIZ’

Samsun ekibinin yayınlandığı destek açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Anadolu kadınına hitaben ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın!’ sözlerini söylemiş ve milletimizi kurtuluşa ve zafere götüren mücadelede Türk kadınının emeğini bu sözlerle ölümsüzleştirmişti. Atatürklü armayı göğsümüzde taşımanın gururuyla, Samsunspor olarak biz de Atamızın kadına verdiği yüksek değeri, temel değerlerimizden biri olarak görüyoruz ve her zaman kadın erkek eşitliğinin savunucusu olacağız.”

‘YAŞATMAK İÇİN DESTEKÇİ OLUN’
“Kadınlarımızı her türlü ayrımcılığa karşı korumak ve aile içi şiddeti ortadan kaldırmak için İstanbul Sözleşmesi’ni destekliyoruz. Ülkemizin ilk imzacı devletlerarasında olduğu bu sözleşmenin, kadınlarımızın ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmadığı, aile içi şiddetin tarihe karıştığı bir Türkiye için vazgeçilmez olduğuna inanıyoruz. Kadınları şiddetten ve ayrımcılıktan uzak tutmak ve cinsiyet fark etmeksizin şiddetle mücadele etmek amacıyla hazırlanan İstanbul Sözleşmesi’ni yaşatmak için, herkesi bu sözleşmenin destekçisi olmaya davet ediyoruz.”

Mustafa ATASEVEN