Esnafın mağduriyetini kim çözecek?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün şartları ve Bafra Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube arasındaki araç ihalesinde anlaşmazlıktan dolayı mağduriyet oluştuğunu söyledi. İhaleyi alan Arif Şener’in mağdur olduğunu kaydeden Perçin, “Esnafın yaşadığı mağduriyetten kim sorumlu, kim çözecek?” diye sordu


Esnafın mağduriyetini kim çözecek?

 

CHP Bafra ilçe Başkanı Vahit Perçin, “Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün Ocak 2021 tarihinde yapılan kiralık araç ihalesi sonucunda kiralanan C plakalı araçların, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ihale şartlarına uygun görülmediği için D plakaya çevrilmesi istenmiş, istek üzerine ihaleye giren ve alan Arif Şener araçlarını D plakaya çevirmiş ve araç başı 3 bin 500 liralık masrafı karşılamıştır. Araçların Bafra’da diyaliz hizmeti için göreve başlaması üzerine, Bafra Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube tarafından kullanıma uygun görülmemiş ve tekrardan araçların C plakaya çevrilmesi istenmiştir” diye konuştu.

 

114 BİN LİRAYA YAKIN ÖDEME

Bu süreç başlayana kadar araçlar trafikten men edilmiştir ve araç başı 6 bin 700 liralık cezai işlem uygulanmıştır. Tekrardan C plakaya dönüştürmek için ödenmesi gereken, araç başı 3 bin 500 liralık bir masraf daha çıkmıştır. D plakaya çevrilen araçlardan sökülmek zorunda kalan güvenlik ve okul paketi masrafı da, araç başı yaklaşık 15 bin lira civarındadır. Toplamda ihaleye giren ve ihaleyi alan Arif Şener, araç başına ortalama 28 bin 700 lira civarı mağduriyet oluşmuş, 4 aracı için 114 bin liraya yakın bir ödeme oluşmaktadır” şeklinde konuştu.

‘BU TUTARLARI KİM ÖDEYECEK?’

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü’nün şartları ve Bafra Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube arasında geçen ve ihale sahibi Arif Şener'in bilgisi dahilinde olmayan mağduriyetin yansıttığı bu meblağa kim tarafından karşılanacaktır? Ödenmesi gereken bu tutarları kim ödeyecektir? CHP olarak bu sıkıntılı sorunun yakın takipçisi olacağız, her yönden mağdur edilen Arif Şener'e sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ta ki sorunu ve mağduriyeti giderilene kadar” ifadelerini kullandı.

Ebubekir YILMAZ