Tiyatro ile güzel günlere

Karadeniz Tiyatro Kooperatifi Başkanı Hakan Alkan, “Birlikte, sanat ile, tiyatro ile güzel günlere” dedi


Tiyatro ile güzel günlere

Samsun merkezli 7 tiyatro şirketinin oluşumu ile kurulan Sınırlı Sorumlu Karadeniz Tiyatro Sosyal Kalkınma ve İşletme Kooperatifi, 1. Olağan Genel Kurulu’nu Samsun’da Kooperatif Merkezi’nde gerçekleştirdi. Kooperatif yeni kurulmasına rağmen haziran-ağustos ayları arasında ortağı Yankı Kumpanya ve GSY Mesut Budak koordinatörlüğünde, GÜMSAŞ ve Gümüşhane Belediyesi ile birlikte Gümüşhane 1. Açıkhava Tiyatro Festivali düzenledi. Yankı Kumpanya, Tiyatro Temaşa, Uygur Kardeşler Tiyatrosu, İris Sanat Tiyatrosu, Karma Sahne, Kayıp Oyuncular, Tiyatro Panki, Hayal Atölyesi, Düşevi Oyuncuları tiyatrolarının oyunlarının sergilendiği festivale ilgi çok büyük oldu.

BAŞKAN HAKAN ALKAN OLDU

Kooperatife yeni katılım sağlayan Küçükeller Genç Sahne’nin de gücünü katarak, önümüzdeki sezon sosyal ve girişimsel birçok projeye imza atmaya hazırlanan Karadeniz Tiyatro Kooperatifi’nin genel kurulu sonucunda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Hakan Alkan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Atilla Özgen, Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Cem Kaynar, Yönetim Kurulu Yedek üyeliklerine Ersin Özdemir, Fatoş İpekdal Özbenli, Mesut Budak, Denetim Kurulu üyeliklerine Tufan Ünlü, Ferdi Ak, Denetim Kurulu Yedek üyeliklerine Derya Kılıç, Mete Özmen seçildi.

PANDEMİ KOLLEKTİF OLMAMIZI ÖĞRETTİ

Seçim sonunda konuşma yapan Hakan Alkan yaptığı konuşmanın bir kısmında “Pandemi bize örgütlenme, birlikte olmak kollektif hareket etmek anlamında çok şey öğretti. Bu anlamda profesyonel ve yan yana durabilecek, mesleki etik anlamında zaafı olmayan tiyatrolar ile kurduğumuz Karadeniz Tiyatro Kooperatifi bu aşamadan sonra bölgesel olarak ortak olabileceğimiz tiyatrolar ve Türkiye genelinde Kooperatif Birliği çatısı altında bir örgütlenme üzerine çalışacaktır. Kısa, orta ve uzun vadeli projelerimizi de hayata geçirmek için ortaklarımız ve profesyonel çalışma grupları ile çalışmalarımızı başlattık. Birlikte, sanat ile tiyatro ile güzel günlere” dedi.

 

HABER MERKEZİ