Samsun’un gururları

Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021’e Samsun damga vurdu. Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı projeleriyle 297 takımı geride bıraktı


Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı, Dünya’nın en büyük havacılık festivali olan TEKNOFEST’te ‘Orta İrtifa Roket Kategorisi’nde 297 takım arasından Türkiye birincisi oldu.

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

Binlerce kişinin ziyaret ettiği Dünya’nın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2021, görsel şölen ve yenilikler sunuyor. Geliştirilen yeni teknolojiyi ziyaretçilerle buluşturan festivalde, Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı ‘Orta İrtifa Roket Kategorisi’nde yaptıkları proje ile adeta büyüledi. Ekip 297 takımı geride bırakarak, birinciliği elde etti.

VALİ DAĞLI BAŞARI DİLEDİ

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ise yayımladığı mesajda, “Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali #Teknofest2021’de düzenlenen Roket Yarışmasında, Orta İrtifa Kategorisinde Türkiye 1.’si olarak hepimizi gururlandıran Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

BU GURUR SAMSUN’UN

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Atakum Gençlik Merkezi Tanyeli Roket Takımı Dünyanın en büyük havacılık festivali olan TEKNOFEST’te Orta İrtifa roket kategorisinde 297 takım arasından Türkiye http://1.si olmuştur. Teşekkürler çocuklar. Bu gurur Samsun’un” dedi.