Usta öğreticiler ile sonbahar atölyeleri Bulvar AVM’de

Bu yıl 1’incisi düzenlenen, 20 farklı alanda atölye barındıran ‘Usta Öğreticiler ile Sanat Atölyeleri’ Bulvar AVM’de ziyaretçilerini bekliyor


Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi, Öğretmenler ve Usta Öğreticiler Derneği (ÖĞRETUSDER) ve İlkadım Belediyesi işbirliğiyle bu yıl ilki düzenlenen ‘Usta Öğreticiler Sanat Atölyeleri’ festivaline ev sahipliği yapıyor. İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Mırık, İYİ Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Hülya Tombul ve ÖGRETUSDER Başkanı Ayşegül Dama ile usta öğreticiler festivalin açılışını gerçekleştirdi.

20 FARKLI ALANDA ATÖLYE
Açılışı yapılan ve 20 farklı alanda atölyesi ve satışı başlayan festivalde, çini atölyesi, zeka oyunları, ahşap, tel kırma,  takı, kanaviçe çiçek yapımı, amigurimi, rölyef, örgü, keçe yapımı, kabak oymacılığı, giyim, yiyecek ve içecek alanlarında atölyeler gerçekleştiriliyor. Ziyaretçiler, ilgili alanlarda kısa bir eğitim alarak aynı zamanda atölyelerin mevcut kurslarına da kayıt olabiliyor.

10 EKİM’E KADAR ZİYARETE AÇIK
Ayrıca; atölye alanında çocuklar için de eğitici alanlar kuruldu. Çocuk gelişimi uzmanı eşliğinde ise çocuklar, bu alanda jenga, tangram, boyama ve benzeri denge oyunları ile bilgi ve becerilerini geliştirebiliyor. Etkinliğe canlı müzik performansları da eşlik ediyor. Atölyeler,  10 Ekim Pazar gününe kadar Bulvar AVM meydanında ziyaret edilebiliyor.

HABER MERKEZİ