SEKİDİKA TAMAM GİBİ

Kırmızı-beyazlılar, devre arası transferinde takımı şampiyonluğa taşıyacak futbolcuları kadrosuna katmak için düğmeye bastı. Samsun ekibinin Nijeryalı kanat oyuncusu Sekidika’ya kanca attığı öğrenildi. İlk formül futbolcuyu kiralık olarak kadroya katmak


KANCA ATILDI

Yılport Samsunspor, devre arası transferinde kadroya katmak istediği oyuncuları kampa yetiştirmek için kolları sıvadı. Geçtiğimiz günlerde başkan Yüksel Yıldırım, Belçika’ya giderek futbolcu izlemişti. Bu futbolculardan birinin Belçika 1. Lig ekiplerinden OH Leuven’da forma giyen Jesse Sekidika olduğu öğrenildi. Oyuncunun takımında fazla süre alamaması ise transfer olasılığını yükseltiyor.

ÇAPA’NIN ESKİ ÖĞRENCİSİ

Nijeryalı 25 yaşındaki sağ kanat oyuncusunun Samsunspor ile anlaşmak üzere olduğu öne sürüldü. Oyuncu, kırmızı-beyazlı ekibin teknik direktörü Fuat Çapa’nın Eskişehirspor'da görev aldığı dönemden öğrencisi. Bu nedenle Fuat Çapa'nın bu transferde büyük rol oynadığı öğrenildi. Oyuncunun oynama garantili kiralık olarak kadroya dahil edilmesinin öncelikli plan olduğu öğrenildi. 

Sekidika, sezon başında Galatasaray’dan Belçika’ya gitmişti.

Mustafa ATASEVEN