Perdeler Yozgat için açıldı

Samsun Seyir Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Meskun Mahal’ isimli oyunda perdeler 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle Bozok Üniversitesi Çekerek Tiyatro Topluğu için açıldı. Üniversite öğrencileri, kahkahalara boğuldu


Perdeler Yozgat için açıldı

Samsun Seyir Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Meskun Mahal’ isimli komedi oyununda perdeler bu kez önceki akşam 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle açıldı. Yozgat Bozok Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerden oluşan Çekerek Tiyatro Topluluğu, oyunu izlemek için Samsun’a geldi. İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen ve Gazi Sahnesi’nde sergilenen oyunu İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da izledi.

‘TİYATRO ÖNEMLİ BİR SANAT’

Samsun Seyir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Öner Yıldırım, tiyatronun önemli bir sanat dalı olduğunu ve bunu sürdürmek için büyük mücadele verdiklerini söyledi. Yıldırım, tiyatroların toplumun gelişmesinde faydasının çok fazla olduğunu belirtti. Genel Sanat Yönetmeni Öner Yıldırım, Samsun Seyir Tiyatrosu Sanat Yönetmeni olan ve aynı zamanda Bozok Üniversitesi’nde eğitim gören Gülce Demirkaya ve tüm oyuncular performansları ile büyük beğeni kazandı.

TEŞEKKÜR PLAKETLERİ VERİLDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Çekerek Tiyatro Topluluğu Başkanı Gülce Demirkaya, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır'a, topluluğun Samsun’a gelmesinde verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür etti. Oyunun sonunda İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile birlikte Samsun’a gelen eğitim görevlilerine teşekkür plaketleri takdim edildi.

Mustafa ATASEVEN