Reklam
  • Reklam
HALKTAN UYANIK’A DESTEK
Reklam

HALKTAN UYANIK’A DESTEK

Samsun halkı İsmail Uyanık’a destek verdi. Samsun için Samsunspor’un önemli bir yere sahip olduğu söyleyen vatandaşlar, Uyanık’ın şirketleşme konusundaki önerisinin de mutlaka kabul görmesi gerektiğini söylediler

01 Haziran 2018 - 10:47

‘GEÇ BİLE KALINDI’

Samsunspor’a şirketleşme olursa aday olacağını belirten İsmail Uyanık’la ilgili Gazete Gerçek olarak halkın görüşünü aldık. Uyanık’ın geri dönmesini ve kulübün şirketleşmesi noktasında düşüncelerini söyleyen vatandaşların gündeme getirilen şirketleşme düşüncesine tam destek verdi. Samsunspor’un her maçına gittiğini söyleyen Kemalettin Kunduz, “Günümüzde spor kulüpleri gelişen ekonomiye ve profesyonel yönetim anlayışına sahip olmanın yanı sıra performanslarını artırmak ve başarılı olmak amacıyla birer işletme anlayışı içerisinde şirketleşme modellerini benimsemiş durumdadırlar. Türkiye’de spor kulüpleri bir taraftan vergi avantajlarından faydalanmak için dernek statüsünde faaliyetlerine devam ederken, diğer taraftan şirketleşerek kurumsallaşma, profesyonelleşme, ticari faaliyetlerde bulunma, markalaşabilme, gelir kaynakları yaratma gibi çabalara yönelmişlerdir. Bence bu zamana kadar alınması gereken bir karardı. Geç bile kalındığını düşünüyorum” dedi.

‘YERİNDE BİR KARAR’

Çocukluğundan bu yana Samsunspor’u takip ettiğini söyleyen Recep Erdoğan, “İsmail Uyanık gelirse Samsunspor eski ruhuna kavuşur. Ruhsuz bir takım var şu anda. Rahmetli Hasbi Menteşoğlu’ndan sonra sadece İsmail Uyanık Samsunspor’un adını duyurabildi. Bu ikisi dışındakiler hiçbir şey yapamadı. Eski yönetimlerin yaptığı gibi ver 5 lira ver 10 lira böyle bir yönetim istemiyoruz zaten. Şirketleşme konusuna gelince, dünyanın en büyük kulüpleri bile şirketleşmiş. Günümüz şartlarında kulüplerinin ayakta durması şirketleşmesi kaçınılmaz bir hal aldı. Uyanık’ın bu düşüncesi yerinde bir karardır. Destek vermek lazım” dedi.

‘UYANIK UMUT VERDİ’

İsmail Uyanık’ın Samsun’a gelmesinin bile kendilerini heyecanlandırdığın söyleyen Semih Sarı ise, “Yıllardır Samsunspor taraftarının özlemle hasretle beklediği büyük Başkan İsmail Uyanık’ın gelişi Samsunspor taraftarını umutlandırdı. Dik duruşu samimiyeti Samsunsporun hakkını savunuşu ve Samsun ve Samsunspor için iyi şeylerin olacağını ilk basın toplantısında gösterdi. Ben ve benim gibi binlerce Samsunspor taraftarının içindeki o küme düşmüşlüğü, alt ligde oynayacağımız burukluğunu bir anda elinin tersiyle iterek umut verdi. Büyük başkana inancımız tamdır. Bizlerde forma kombine alıp içerde ve dışarda tribünleri doldurup büyük başkanın önderliğinde küçük de olsa kulübe katkı sağlayıp, sonuna kadar desteğimizi sürdüreceğiz. Şirketleşme veya kurumsallaşma içinde olan kulüplerin şuan hangi ligde veya nasıl pozisyonda olduğunu görüyoruz. Şirketleşme içindeki olan kulüpler büyüyerek belli bir sınırda ilerleme sağlıyor. İsmail başkanın bize bırakacağı en büyük miras şahsım adına bu şirketleşme olacaktır. Biz Samsun ve Samsunsporlular olarak bu yapının ve başkanın sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.
 

‘ESKİ GÜNLERE DÖNMESİ İÇİN BİR FIRSAT’

Mustafa Kurnaz, “Her şeyden önce şunu söyleyeyim İsmail başkandan sonra bu kulübe başkanlık için gelenler hep Samsun’a nasıl fayda sağlarız dışında her şeyi yaptılar. Kendi reklamlarını yaptılar. Sonrada kulübü yüzüstü bırakıp kaçtılar. Şimdiyse Samsunumuzun tekrar eski günlerine dönmesi için bir fırsat tabi. Bunu engelleyen hazmedemeyenler olacak. Bizim taraftar olarak Samsunsporumuz’dan tek beklentimiz başarılı olması. İnşallah Samsunumuz hak ettiği yerlere Yıldırım Holding’in desteği ve İsmail Uyanık’ın başkanlığında çok güzel yerlere gelecek. Yaşa Samsunspor” şeklinde konuştu.

‘GÜVENİMİZ TAM’

Şirketleşmenin endüstriyel futbolda önemli olduğunu ifade eden Serhan Doğan Yılmaz da, “İsmail Uyanık, geçmişte yaptıkları ve Samsunspor’u çıkardığı seviye nedeniyle tartışılmaz bir isimdir. Onun yöneticiliği ve futbol adamlığına güvenimiz tam. Ondan sonra yüzümüz gülmedi. Ve şu anda kulübü şirketleştirmek istediğini ve bu yetki ona verildiği zaman aday olacağını söyledi. Bu düşüncesinin sonuna kadar arkadaşındayım. Destek vermemiz şart. Tarihinde ilk kez kayyuma bırakılmış ve ligden düşmüş bir kulüp var ortada. Bundan sonraki süreci de Uyanık’tan başkasının idare edebileceğini ve tekrar başarılı günlere taşıyacağına inanmıyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şahin: “Projelerimizle Atakum'u 2023’e hazırlayacağız”
Başkan Şahin: “Projelerimizle Atakum'u 2023’e...
Horona farklı bir boyut kattılar
Horona farklı bir boyut kattılar