Hamsi kapış kapış
Reklam
  • Reklam

Hamsi kapış kapış

Karadeniz’de hamsi avında yaşanan bolluk devam ediyor. Samsun’un yerli hamsisi tezgahlarda yerini alırken kilogramı ise 15-20 liradan satılıyor

13 Ekim 2021 - 10:52

 

1 Eylül’de yeni av sezonunun başlamasıyla birlikte hamsi avında yaşanan bolluk devam ediyor. Karadeniz’de Samsun açıklarında avlanan yerli hamsi bu hafta itibariyle balıkçı tezgahlarında yerini almaya başladı. Yerli hamsinin kilosu 15-20 liradan satışa sunulurken vatandaşların balığa olan talebinde de artış yaşanıyor.

EN ÇOK TALEP HAMSİYE

Balıkçılık yapan Uğur Kırbaş, özellikle hamsi avındaki bolluğun hem balıkçıların hem de vatandaşların yüzünü güldürdüğünü söyleyerek “Geçen yıla oranla hamsi hem bol, hem boyu uzun ve daha iri durumda. Hamsiden yana çok memnunuz. Vatandaşlar da en çok hamsiyi talep ediyor. Samsun açıklarında da hamsi avı başladı. Yerli hamsi bu hafta itibariyle tezgahlarımızda yerini aldı. Yine palamut avında da bu hafta bir artış var. İstavrit yine bolca avlanıyor. Bu sezon balık açısından çok güzel gidiyor. Vatandaşlarımız balığa doyacak” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Havza Belediyesi’nden örnek sözleşme
Havza Belediyesi’nden örnek sözleşme
Kadınlar 4 kat daha yatkın
Kadınlar 4 kat daha yatkın