Havza’da YKS’de 1675 aday girdi
Reklam
  • Reklam

Havza'da YKS'de 1675 aday girdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) ilk oturumu gerçekleştirildi.

27 Haziran 2021 - 13:01

YKS kapsamında gerçekleştirilen 2021 Temel Yeterlilik Sınavı'na Havza'da 6 binada 1675 aday girdi. Havza Belediyesi de tahsis ettiği araçlarla iki gün sürecek YKS maratonu için adayları sınav merkezlerine taşıyor.

Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt'un koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalarda ayrıca, ilçe merkezinde oluşturulan iki sınav koordinasyon merkezi ile özellikle ilçe dışından gelen adaylara okul adreslerini bulmaları konusunda yardımcı olundu.

Belediye ekipleri, okul önlerinde çocuklarını bekleyen ailelere de su ikramında bulundu.

Yakınları sınava giren bazı veliler, okul önlerinde çocuklarının başarıları için Kur'an-ı Kerim okuyarak dua etti.

Sınav binalarının bahçelerine ise adayların dışında kimse alınmadı. Adaylar elleri dezenfekte ettirilerek ve maske ile binalarda alındı. Adaylara ayrıca ıslak mendil dağıtıldı.

Öte yandan Havza Fen Lisesi'nde YKS'ye giren Deniz Kandemir, sınav sonrası düğünü olan arkadaşına gelin arabası için söz verdiğini belirterek, "Sınavdan sonra arkadaşımın düğünü var. Süre kısıtlı olduğu için arabayı süsletip sınava öyle geldim. Şimdi gelin arabası olarak düğüne katılmaya gidiyorum." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Melunovic ne zaman sahalara dönecek?
Melunovic ne zaman sahalara dönecek?
Kaplıca suyuyla yapılan kolonya ilgi gördü
Kaplıca suyuyla yapılan kolonya ilgi gördü