Hep birlikte başaracağız
Reklam
  • Reklam

Hep birlikte başaracağız

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, pandemi ile mücadeleyi başarı ile sürdüren bir Türkiye olduğunu belirterek, "Gençler, yaşlılar 83 milyon tek yürek olacağız ve birlikte başaracağız. Rehavete kapılmayalım, mutlaka tedbirlere uyalım" dedi

09 Mayıs 2020 - 13:58

DSİ 7. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda Samsun'da korona virüs ile mücadelede yürütülen çalışmalar, ek tedbirler ve il genelinde devam eden projeler görüşüldü. Ağırlıklı pandemi sürecinin ele alındığı toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Kovid-19 ile mücadele ana başlığı altında İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, sunum yaparken ilgili kuruluşlarda bilgiler aktardı. Toplantıda, korona virüs ile mücadelenin dışında il genelinde yürütülen çalışmalar ve projeler de değerlendirildi. Açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye'nin korona virüsle mücadele konusunda büyük başarı sağladığını, başarının devamının tedbirlere uymakla geleceğinin altını çizdi.

SADECE DEVLETİN MÜCADELESİYLE OLMAZ

Zorlu bir süreçten geçildiğini, sadece devletin mücadelesinin yeterli olmayacağına dikkat çeken Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü;  "Kovid-19 ile mücadelede alınacak bireysel tedbirleri artık hepimiz çok iyi biliyoruz. Özellikle zorunlu olmadıkça dışarı çıkmama, sosyal mesafe ve hijyen konusunda hiç bir şekilde taviz vermemeliyiz. Dünyayı saran ve ülkemizde de  onlarca can kaybına neden olan bu virüs, sadece alınacak kişisel önlemlerin ihmal edilmesini bekliyor. Bunun için devletimizin açıkladığı kurallara harfiyen uyarak kendimizi ve çevremizi virüsten korumalıyız. Unutmayalım, bu salgını yenmeyi birlikte başaracağız."

TEK YÜREK OLACAĞIZ

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ne kadar güçlü bir devlet ve halkının yanında olduğunun bu zorlu süreçte bir kez daha görüldüğünü ifade eden Yılmaz, "Sağlık hizmetlerinin başarısı ortada. Ama virüs ile mücadele edilirken dünyadaki ekonomik daralma, zorunlu tedbirler yüzünden ekonomik, sosyal kayıplarda yaşandı. Hemen devletimiz destek paketlerini devreye sokarak vatandaşlarımızın, iş dünyasının nefes almasını sağladı. Halkımızın yükünün hafifletilmesi için Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde destek paketleri koordineli hayata geçti. Halk ve devlet birbirine kenetlendi. Vefa gurupları, yardımlar, bizi biz yapan değerlerin önemini bir kez daha gösterdi. Az kaldı. Biraz daha sabrederek kontrollü sosyal hayat sürecinin tamamlanmasıyla inanıyoruz ki eski günlerimize döneceğiz. Gençler, yaşlılar 83 milyon tek yürek olacağız ve başaracağız" diye konuştu.

Samsun'da yürütülen başarılı çalışmalara vurgu yapan Yılmaz, başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür etti. Yılmaz, il genelindeki proje ve yatırımlarında aksamadan devam ettiğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ailece korona virüsü yendiler!
Ailece korona virüsü yendiler!
Sıcak havalarda su tüketimine dikkat
Sıcak havalarda su tüketimine dikkat