‘Her şey kadınlar için’

‘Her şey kadınlar için’

Kadınların meslek sahibi olarak alanlarında uzmanlaşmalarını istediklerini söyleyen Kadın Uzman Meslekler Derneği Başkanı Yasemin Coşkun, “Kadınların donanımlı, kalifiye bireyler olmalarına destek vererek, katkı sağlamayı hedefliyoruz. Her şey kadınlar için” dedi

07 Eylül 2019 - 11:59

Samsun’da bir araya kadınlar, kadınların meslek sahibi olarak gelişimlerine öncülük etmek adına Kadın Uzman Meslekler Derneği’ni kurarak faaliyetlerine başladı. Her şeyin kadınlar için olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Yasemin Coşkun, “Dernek, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur. Dernek üyelerimiz kendi dallarında uzman kadınlardan oluşmaktadır. Örneği; Ben dünya mutfağı şefiyim. Akıl oyunları uzmanımız var, güzellik uzmanları ve işletmecilerden oluşan harika bir kadromuz var” dedi.

 

İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ

Dernek kurucu üyeleri ve üyeleriyle birlikte ortak akılla sektörel sıkıntıların tespiti ve çözümünde gerekli adımları atmayı planladıklarını söyleyen Başkan Coşkun, “Derneğimizde sektörlerinde uzman kadınları hak ettikleri itibarı sağlayarak, toplumdaki diğer kadınlara örnek teşkil etmek ve kadınları sosyal ve iş hayatında uzmanlık alanları olan donanımlı kalifiye bireyler olmalarında, onlara destek sağlamak ve ihtiyaç duydukları manevi ve eğitimsel desteği sağlayarak kadınlarla iş birliği içinde olacağız” ifadelerini kullandı. 

 

EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Kadınların kendi ayakları üzerinde durmaları gerektiğini ve bunun içinde mesleki eğitimin şart olduğunu ifade eden Başkan Yasemin Coşkun, “Toplumumuzda kadınlarından daha refah ve daha güçlü olmaları gerekiyor. Bunun için de kesinlikle eğitime çok önem vermeliyiz. Bunun da ilk yolu her kadının meslek sahibi olması ve kendi alanında uzmanlaşmasıdır. Biz dernek olarak, mesleği olan kadınların kendilerini geliştirmeleri ve mesleği olmayan kadınların ise meslek sahibi olmaları için çalışmalar yapacağız. Yani her şey kadınlar için olacak” şeklinde konuştu.

 

Resul BEŞİKÇİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GELECEĞİN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ LONDRA’DA DÜNYAYA TANITILDI
GELECEĞİN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ LONDRA’DA DÜNYAYA TANITILDI
Domuz gribine karşı 16 bitki karışımı
Domuz gribine karşı 16 bitki karışımı