Her yıl ortalama bir ilçe nüfusa ekleniyor
Reklam
  • Reklam

Her yıl ortalama bir ilçe nüfusa ekleniyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, özellikle son 20 yılda Türkiye’de mimarlık ve mühendislik alanında harikalar işler yapıldığını belirterek, “Bölgede nüfusu artan neredeyse tek il Samsun. Kentimizle ilgili istişare ve önerileri her zaman bekliyoruz” dedi

22 Haziran 2021 - 10:12

Mimar ve Mühendisler Grubu Samsun Şubesi 6’ıncı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurul toplantısına AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, STK ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Genel Kurul toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’un bölgenin merkezinde lokomotif bir şehir olduğunu belirterek, “Bölge, hatta ülke üzerinde sorumluluğu olan bir şehir. Hayatımızın geçmişine bakalım mimarlık ve mühendisliğin ne kadar etkin olduğunu göreceğiz. Geleceğe de inşallah mimarlık ve mühendisliği ne kadar etkin ve vizyoner kullandığımızla doğru orantılı olarak yürüyeceğiz. İkisi de nitelikli bir meslek. Ayrıcalıklı bir meslek. Olmayan bir şeyi projelendirip tasarlayıp, uygulayan bir de sürdürülebilirliğini sağlayan bir alan” diye konuştu.

YILLIK ORTALAMA 15 BİN NÜFUS ARTIŞI

Başkan Demir, bölgede nüfusu artan neredeyse tek ilin Samsun olduğunu dile getirerek, aşağı yukarı yıllık ortalama 15 bin civarında bir nüfus alındığını, normalleşmeye tam geçtiğimizde ise muhtemelen 20 binleri bulacağını vurguladı. “Yani her yıl ortalama bir ilçe nüfusumuza ekleniyor” dedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi düşünün her yıl yeni bir ortalama ilçe inşa etmek durumundayız. Burada mimarlık ve mühendislik devreye giriyor. Bu tür sivil yapılanmalar bu işte en önemli noktalar. Belediyeler, kamu kuruluşları, odalar var ama bu biraz gönül işi. Özellikle son 20 yılda Türkiye’de mimarlık ve mühendislik alanında harika işler yapılıyor. Türkiye, ‘Yapılamaz’ denen ‘Çılgın projeler’ diye ifade edilen mühendislik harikası, hem projelendirmede hem de uygulamada dünyaya da öncü oluyor, örnek oluyor. Samsun’da bu konuda etkin ve güçlü şekilde Türkiye’nin geleceğinde yer almak durumunda. Toplantı yaparken genç arkadaşlara diyorum ki; ‘Şehrin bir yerinde yolda giderken kafanızdan bir proje geçti bunu getirin.’ İnanın öyle güzel projeler geliyor ki genç, KPSS ile yeni aldığımız arkadaşlarımızdan. Arkadaşlar bu sizin için de geçerli. Her birimiz bir değeriz. Bu şehir bunu uygulamaya açık. Bu şehir bu konuda Türkiye’nin en avantajlı şehirlerinden birisi. Bunu unutmayalım. Her zaman istişare ve önerilere açığız.”

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali balbal
    1 ay önce
    Evet Samsun herturlu potansiyele sahip bir sehir. Bunu tekrar tekrar soylemeye gerek yok. Bu gercekle hareketle Samsuna sehri anlayacak sahip oldugu potansiyeli ortaya cikaracak yonetim ve yoneticiler lazim. Maalesef Samsun bunlardan yoksun. Onun icin Samsunlu yoneticisini secerken akiili hareket etmeli ve bos laflara prim vermemeli.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dere yatakları rehabilite edilmeli
Dere yatakları rehabilite edilmeli
Burak Çalık Çorum’da
Burak Çalık Çorum’da