‘Hilal Kart’ 2022’de hizmette
Reklam

‘Hilal Kart’ 2022’de hizmette

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Modern ve sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında hayata geçirdiğimiz ‘Hilal Kart’ uygulamasını günümüz şartlarına modernize ederek kredi kart kullanımı özelliği kazandırıp ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtmaya başladık” dedi

05 Aralık 2021 - 18:08

İnsana dokunan hizmetleriyle yerel yönetimler tarafından da yakından takip edilen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yeni bir uygulamaya daha imza attı. İlkadım ilçesinde tespit edilen 4 bin 800 aileye verilmek üzere modernize edilen kredi kart özelliğine kavuşan Hilal Kart uygulamasına geçtiklerini söyleyen Başkan Demirtaş, “Yaptığımız incelemelerle yardım yapmamız gereken aile sayısı netleştirilip, ilgili bankaya kart bastırdık. İhtiyaç sahibi aileler, alışverişlerini istediği bakkal ve marketlerde özgürce kendileri yaparak, evlerinin temel mutfak ve giyim ihtiyaçlarını karşılayabiliyor veya faturalarını ödeyebiliyor. Kredi kartları alkol ve tütün mamulleri alımına kapalı olacak” dedi.

 

ALIŞVERİŞ KISITLAMASINI ORTADAN KALDIRDIK

“Konunun mahremiyetine istinaden kart verdiğimiz insanların haklarını korumak adına, onları üzmemek, rencide etmemek adına Vakıfbank’la sözleşme imzalayarak bu projenin startını vermiş olduk” diyen Demirtaş, “2022 yılı itibari ile tüm ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşacak destek kartımızdan sistemimizde kayıtlı olan 673 çocuğumuzun da kitap, kırtasiye ihtiyaçları bu kartlara yüklenecek. İlçemizdeki ailelerimizin ekonomik seviyelerine göre ‘Hilal Kart’larına 75, 100, 150, 200 TL olarak nakit yardımı düzenli olarak yapıyorduk. Mevcut kartlı sistemi modernize ederek kredi kartı özelliği taşıyan isim yazmayan temel ihtiyaç destek kartları bastırdık. Bu sayede ihtiyaç sahibi vatandaş belediye ile anlaşmalı sosyal yardım kart pos terminal cihazının bulunduğu merkezlerde alışveriş yapma zorunluluğunu da ortadan kaldırdık. Artık ailelerimiz alışverişlerini her hangi bir market ya da bakkaldan özgürce kendileri yaparak, evlerinin temel mutfak ve giyim ihtiyaçlarını karşılayabilecek” diye konuştu.

 

GELİRİ OLMAYANLARI SEÇTİK

Sosyal Yardım işleri Müdürlüğü o hassasiyetleri gözeterek bu kartları da sahiplerine ulaştırmaya başlandığını da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş, “55 ve 65 yaş arası düzenli geliri olmayan vatandaşlarımıza düzenli bir aylık verebilmek için karınca kararınca hesaplamalar yapıldı. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza sağ olsun zaten devletimiz veriyor. Bizde geliri olmayan, çalışamayanları öncelikle hedef kitlesi olarak belirledik. Şu anda bu noktada yaptığımız tespitlere göre kartlarımız hazırlandı. Biz her ay belediye olarak belirlenen miktardaki paraları bankaya aktaracağız. ATM’lerden istediği zaman o parayı çekip vatandaşımız ihtiyacını görmüş olacak. Bu noktada ben Vakıfbank Şube Müdürümüze ve Vakıfbank ailesine de teşekkür ediyorum. Bu kartlarımızın tüm ihtiyaç sahibi ailelerimize hayırlı olmasını, bu ödeneklerimizin bereketli olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Göksel IRMAK

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yorumcu
    8 ay önce
    ya zaten o kart senden önce vardı ismini değiştirdin çivi bile çakmadan gidicen iki dönemdir ne yaptın derler adama seçime girersen ne diyeceksin merak ediyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kazara kendini vurdu 
Kazara kendini vurdu 
Açık hava sinema günleri başlıyor
Açık hava sinema günleri başlıyor