İhlale para cezası
Reklam
  • Reklam

İhlale para cezası

Samsun'da da korona virüs tedbirleri kapsamında önceki gün saat 21.00'dan itibaren sokağa çıkma kısıtlaması başladı, kontrol noktasında otomobilleri durdurulan ve ceza uygulanan bazı vatandaşlar, polisle tartıştı

03 Aralık 2020 - 09:25

Samsun’da korona virüs ile mücadele kapsamında önceki gün saat 21.00 itibari ile uygulanmaya başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların büyük çoğunluğu uydu. Vatandaşlar erkenden iş yerlerini kapattı. Yasağın başlaması ile birlikte vatandaşlar evlerine giderken sokak ve caddelerde boş kaldı. İl genelinde ana güzergahlarda oluşturulan polis ve jandarma noktalarında ekipler tarafından denetim yapıldı. Yasağa uymayan vatandaşlara para cezası uygulandı.

12 DAKİKA YÜZÜNDEN CEZA YEDİK

İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı Kavşağı’ndaki polis noktasındaki yapılan denetimlerde vatandaşlar ile polis memurları arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Rize’den Samsun’a geldiğini ve yolda yaşanan trafik kazası nedeniyle geç kaldıklarını söyleyen sürücü Ekrem Bakırcı, "Yasağı biliyorduk ama 12 dakika nedir? 12 dakika yüzünden ceza yedik, ayıptır. Ama yapacak bir şey yok. Normalde tedbirlere uyuyoruz, maskemiz vardı, emniyet kemerimiz takılıydı" dedi.

‘CEZAYI ÖDEMEYECEĞİM’

Öte yandan cezai işlem uygulanan bir başka sürücü ise cezayı ödemeyeceğini söyleyip polislerin yanından ayrıldı. Diğer bir araç sürücüsü ise kızını kaldığı yurttan alıp evine götürdüğünü söyleyerek uygulanan cezaya tepki gösterdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Akif erdemir
    1 ay önce
    Yani anlaşılan şu ki acil hastalık hariç hiçbir mazeret kabul edilmiyor. Kurallar bizler için, uyalım ve huzurlu kalalım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yıldırım özür diledi
Yıldırım özür diledi
Samsun merkezli büyük operasyon: 24 gözaltı
Samsun merkezli büyük operasyon: 24 gözaltı