İki bin çocuk tenis öğrenecek
Reklam
  • Reklam

İki bin çocuk tenis öğrenecek

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Tenis Kulübü işbirliği ile yürütülen ‘Avantaj Sıra Sende’ projesinde yeni eğitim öğretim yılı için protokol imzalandı. Vali Kaymak, “Geçen sene 500 çocuğumuz tenis öğrendi. Bu sene ise hedef iki bin” dedi

11 Ekim 2019 - 10:41 - Güncelleme: 11 Ekim 2019 - 11:50

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Tenis Kulübü iş birliği ile yürütülen ‘Avantaj Sıra Sende’ projesinde yeni eğitim öğretim yılı için protokol imzalandı. Samsun Tenis Kulübü’nde dün düzenlenen imza törenine Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun Tenis Kulübü Başkanı Özcan Dursun ve bürokratlar katıldı. Vali Kaymak, “Samsun Tenis Kulübü’nde, çocuklarımıza tenis öğretmek için protokol imzalıyoruz. Geçen sene 500 çocuğumuz tenis öğrendi. Bu sene ise hedef iki bin. Emek verenlere teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum. Samsun hakkında hep iddialı olduğumuzu söylüyoruz. Samsun ilkadım kenti. Yüzyıl önce Türkiye Cumhuriyeti buralarda kuruldu. Atatürk’ümüz İstanbul’dan Samsun’a çıkarak kurtuluş meşalesi yaktı. Ve kurtuluş mücadelesinin başladığı kent olma özelliği ile iftihar ediyoruz. Bu yönüyle Samsun her alanda örnek olmak ve önderlik yapmak durumunda olduğunu söylüyoruz” dedi.

 

‘SAMSUN SPOR KENTİDİR’

Vali Kaymak, “Samsun aynı zamanda bir spor kentidir. Burada da iddialı diyoruz. Samsun’umuz Türkiye’de spor alt yapı sahası açısından çok güzel imkanlara ulaştı. İki bakanımızın Samsun’da görev yapması bizler için avantaj oldu. Ve şu anda şehrimiz kendi ayarındaki illerden kıyaslanamayacak şekilde daha çok spor altyapısına sahip. Buda biz yöneticilere büyük sorumluluklar yüklüyor. Bizlerin bu salonları, tesisleri en iyi şekilde kullanmamız, 1 milyon 300 bin nüfusu olan şehrimizin bütün vatandaşlarını, bütün çocuklarını spor yapmalarını sağlamalıyız. Bunun için de sürekli arayış içindeyiz. Yeni projeler üreterek, özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın mutlaka spor yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın bu bağlamda tenis gibi güzel sporu yapmaları önemli. Tenis külümüze teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DURSUN: ‘UMARIM TÜM ÜLKEYE YAYILIR’

Samsun Tenis Kulübü Başkanı Özcan Dursun, “Devlet okullarından kulübümüze getirdiğimiz yüzlerce çocuğumuzun ‘Avantaj Sıra Sende’ projesi ile sporu bir araç olarak kullanıp, çeşitli spor dallarından düzenli eğitim ve yarışma olanakları sağlayarak, fizik kondisyonlarını, motor becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine, cesaretlerini sergilemelerine, başarılarının mutluluğunu yaşamalarına ve okul dışında çeşitli etkinliklerle toplumla ilişkilerini güçlendirerek sosyal hayata katılımlarını sağlamayı amaçlıyoruz. 2018-2019 eğitim öğretim yılında başladığımız proje ile 500 öğrencinin kort tenisi öğrenmesine vesile olduk. Bu yıl hedefimiz 2 bin öğrenci. Umarım geçen yıl yaktığımız meşale tüm ülkeye yayılır ve bizler uluslararası platformlarda ülkemizi temsil eden sporcular yetiştirmenin gururunu yaşarız” diye konuştu. İmza töreninin sonunda okullardan gelen çocuklar, kortlarda eğitim almaya başladı. 

 

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Yeni doğacak çocuğumu görememekten çok korktum’
‘Yeni doğacak çocuğumu görememekten çok korktum’
Cankurtaran mayo hayat kurtaracak
Cankurtaran mayo hayat kurtaracak