İkinci el otomobiller yanıyor!
Reklam
  • Reklam

İkinci el otomobiller yanıyor!

Samsun İkinci El Otomobilciler Derneği Başkanı İbrahim Kınık, ikinci el otomobil alım-satımlarında yüzde yüzlere varan fiyat artışı olduğuna dikkati çekerek, “Ben böyle bir şey görmedim” dedi

02 Haziran 2020 - 12:28

İkinci el otomobil fiyatlarının neredeyse yarı yarıya arttığını söyleyen Samsun İkinci El Otomobilciler Derneği Başkanı İbrahim Kınık, fiyatların tutarsızlığına dikkati çekti. 100 bin liralık bir aracın 169 bin liralara kadar yükseldiğini söyleyen Başkan Kınık, bu artışın ancak sıfır araç üretimi ile sona erebileceğini söyledi.

‘YÜZDE 100 ORANINDA ARTIŞ OLDU’

İkinci el otomobil satışlarında son dönemde ciddi hareketlilik olduğunu kaydeden Başkan İbrahim Kınık, “Hareketlilik yaşıyoruz. Rakamlar önceki senelere oranla inanılmaz yükseldi. Daha önce yaşadığımız döviz artışı nedeniyle araç fiyatlarında yüzde 30-35 artış yaşandı, 100 bin liralık bir araç 150-160 bin lira oldu. Hatta bazı marka ve modellerde yaklaşık yüzde 100 oranında artış oldu” diye konuştu.

‘BEN BÖYLE TUTARSIZLIK GÖRMEDİM’

20 yılı aşkın süredir ikinci el araç alım satımı yaptığına dikkati çeken Başkan Kınık, “Benden önce de babam bu işi yapıyordu. Ben hayatım boyunca böyle bir şey görmedim. Rakamlar inanılmaz yükseldi. Araç fiyatları çok dengesiz ve kontrolsüz. Hayatımda böyle bir tutarsızlık görmedim. Gerçekten bugün sattığımız bir aracı, aynı fiyattan geriye almak istesek alamıyoruz. Örnek vermek gerekirse; 50 bin liraya sattığımız, aynı fiyattan geri alamıyoruz. Aynı paraya yerine koyamıyoruz” şeklinde konuştu. 

Tolga BİRGÜCÜ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Zorlu rakipler bizi bekliyor’
‘Zorlu rakipler bizi bekliyor’
‘Şampiyonluk forması duvara asılır’
‘Şampiyonluk forması duvara asılır’