İKİNCİ KASA DA PATLADI!
Reklam
  • Reklam

İKİNCİ KASA DA PATLADI!

Samsun, Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin Karakaş’ın rüşvet skandalını konuşuyor. Tutuklu bulunan Karakaş’ın evinde yapılan aramada 10 milyon lira ve ziynet eşyalarının çıkmasının ardından, makam odasında yapılan aramada da iki kiloya yakın altın ve çok sayıda kişiye ait banka hesap cüzdanları çıktığı öğrenildi

28 Aralık 2020 - 06:58

 

Samsun, zabıta memuruyken İlkadım Belediyesi’nde Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne, oradan Terme Belediyesi’ne geçerek Mali Hizmetler Müdürlüğü görevine ve buradan da Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç döneminde Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’na transfer edilen Bahattin Karakaş’ın rüşvet skandalını konuşuyor. İşte şu anda tutuklu bulunan Bahattin Karakaş olayının detayları...

ERDOĞAN TOK GÖREVİNE SON VERMİŞTİ

İlkadım Belediyesi’nde zabıta memuruyken dönemin MHP’li Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından İlkadım Belediyesi’nde Mali Hizmetler’de müdür olarak göreve atanan, sonrasında AK Partili Erdoğan Tok’un başkan seçilmesinin ardından talimatlara uymaması üzerine işten atılan Bahattin Karakaş, Terme Belediyesi’nde göreve başladı.

TERME BELEDİYESİ’NDEN BÜYÜKŞEHİR’E TRANSFER

Şenol Kul döneminde işe başlayan Bahattin Karakaş, ilerleyen süreçte ise Terme Belediye Başkanlığı görevine Ali Kılıç’ın seçilmesinin ardından da Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne transfer oldu. Burada Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak göreve başlayan Bahattin Karakaş’ın adı yeniden gündeme geldi.

YASAK AŞK İDDİALARIYLA GÜNDEME GELDİ
Karakaş’ın ismi ilk olarak yasak aşk iddialarıyla gündeme geldi. Akabinde ise bir iş insanından rüşvet istediği iddiaları üzerine savcılık Karakaş hakkında inceleme başlattı. Evinde 10 milyon lira ve ziynet eşyaları bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş’ın olayı her geçen gün derinleşiyor. Cumhuriyet savcılığı, incelemesini sürdürüyor. Teknik takip kapsamında Bahattin Karakaş’ın makam odasındaki kasada yaptığı aramada çıkanlar şoke etti.

RÜŞVET SKANDALI İLK NASIL ORTAYA ÇIKTI

Geçtiğimiz günlerde yasak aşk olaylarıyla gündeme gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş, bu olayın ardından çok geçmeden rüşvet iddialarıyla gündeme bomba gibi düştü. Bir işadamına, 'Seni belediyede daire başkanı yaparım' diyerek 200 bin TL istediği iddia edilen ve bu olayların açığa çıkmasıyla birlikte, hakkında yakalama kararı çıkarılan Bahattin Karakaş, polisler tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusu tamamlanan ve adliyeye sevk edilen Bahattin Karakaş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

  MUSTAFA DEMİR’DEN SUÇ DUYURUSU

İddiaya göre; Samsun Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin Karakaş ile ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in 'Ödemelerden para istiyor' şikayeti üzerine harekete geçtiği konuyu savcılığa şikayet etti ve bu şikayet üzerine Bahattin Karakaş ile ilgili teknik takip başlatıldı.

EVDEKİ KASADA 10 MİLYON LİRA VE ALTINLAR

Polis, Bahattin Karakaş’ın tutuklanmasının ardından evinde yaptığı aramalarda çelik kasa içerisine saklanmış tam 10 milyon TL buldu. Ayrıca çelik kasanın içerisinden ziynet eşyaları da çıktı. Paraların mahkemede rüşvet olayına delil olarak sunulacağı öğrenildi. 

İKİ KİLO ALTIN VE HESAP CÜZDANLARI ÇIKTI

Ayrıca Bahattin Karakaş’ın görev yaptığı Samsun Büyükşehir Belediyesi’ndeki makam odasında da arama yapıldı. Karakaş’ın makam odasındaki kasada, tutarı ne kadar olduğu bilinmeyen bir miktar para ile iki kiloya yakın altın ele geçirildiği öğrenildi. Ayrıca kasada, farklı şahıslar üzerine olan çok sayıda banka hesap cüzdanlarının da bulunduğu bilgisine ulaşıldı. Öte yandan daire başkanının evinde yapılan aramada da Gürcistan Larisi ile ziynet eşyaları ve yüklü Türk Lirası bulunduğu kaydedildi. Halen tutuklu bulunan daire başkanının olayı ile ilgili soruşturma sürüyor.

MÜTEAHHİT Y.T. DE TUTUKLANDI

Diğer yandan Bahattin Karakaş ile birlikte bir müteahhittin de tutuklandı. Edinilen bilgilere göre; tutuklanan müteahhittin isminin Y.T. olduğu gündeme gelirken, Rizeli olduğu belirtilen müteahhittin Bahattin Karakaş ile olan ilişkisi soruşturma ve olayla ilgili iddianamenin yayınlanması ve iddianamede yer alacak tapelere göre netleşmesi bekleniyor.

RÜŞVET İDDİLARI TERME’NİN BAŞKANINA UZADI

Samsun rüşvet olayıyla çalkalanırken, Büyükşehir Belediyesi’ne Terme Belediyesi'nden geçiş yapan Bahattin Karakaş’ın şimdiki Terme Belediye Başkanı'na para verdiği iddiaları ayyuka çıktı. Karakaş'ın Terme Belediyesi'nde de zimmetine para geçirerek ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'a elden para vererek yolsuzluk yaptığı iddia ediliyor. İddialarla ilgili suskunluğunu koruyan Ali Kılıç’a, CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz da sorular yönetti. CHP’li Başkan Yavuz, şu soruları sordu: “Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç acilen bu sorulara cevap vermeli, kamuoyunu aydınlatmalıdır. Şu an cezaevinde olan eski muhasebe müdüründen Samsun Büyükşehir’e geçmesi karşılığında para aldığınız iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Terme Belediyesinde çalıştığı dönemde işçilerin ikramiyelerini ödemediği parayı zimmetine geçirdiği iddiaları doğru mu? Farklı kurumlar kuruluşlar üzerinden bu paraların aklandığı iddiaları doğru mudur? Bu kişinin terme Belediyesinde çalıştığı dönemi inceleme altına almayı düşünüyor musunuz?" 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hava topu vermedi
Hava topu vermedi
Erkam formayı kaptı
Erkam formayı kaptı