İLKADIM’DA  ‘KÖY EVİ’  PROJESİ

İLKADIM’DA  ‘KÖY EVİ’  PROJESİ

İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Plan Proje Şefliği tarafından hayata geçirilen ‘Köy Evi Tipi’ projesi ile vatandaşlara ücretsiz proje imkanı sunuluyor

25 Aralık 2019 - 11:34

 

Köy Evi projesini Yapı Kontrol Müdürlüğü’nden temin eden vatandaşlar kolayca yapı ruhsatı alma imkanı buluyor. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından hayata geçirilen proje ile kırsal bölgelerde ev yaptırmak isteyen vatandaşlar hem ücretsiz bir şekilde proje sahibi oluyor hem de yapı ruhsatı işlemlerinde büyük kolaylıklardan faydalanabiliyorlar.

YENİ PROJELER İLKADIMLILARIN HİZMETİNDE
Yeni uygulamaya geçirilen proje ile kırsal bölgelerde yeni ev yaptırmak isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Plan Proje Müdürlüğünce yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarının ardından ortaya çıkan köy evi projemizi halkımızla buluşturuyoruz. Projemiz belediyemiz tarafından uzman ekiplerce hazırlandığından, yapı ruhsatı aşamasında da büyük kolaylıklar sağlamakta. Hem görsel olarak şık ve modern hem de teknik olarak kullanışlı olan projemizle vatandaşlarımız konforlu bir yaşama kavuşabilecekler. Teknik teferruatlarla uğraşma zahmetinden kurtularak yeni bir ev yaptırabilme imkanına kavuşacaklar. Projemizin detaylarını öğrenebilmek için tüm halkımızı belediyemize bekliyoruz" dedi.

BU PROJE İLE KAÇAK YAPILAR ÖNLENECEK
Proje hakkında bilgi veren Yapı Kontrol Müdürü Serdar Bektaş, “Halk arasında köylerin mahalleye dönüşümü olarak da bilinen 6360 sayılı Kanun’da yer alan: ‘İlçe belediyeleri yürürlükteki imar mevzuatı doğrultusunda yörenin geleneksel, kültürel ve mimari özelliklerine uygun tip mimari projeler yapar veya yaptırır’ hükmüne istinaden Başkanımız Necattin Demirtaş’ın talimatı üzerine Plan Proje Müdürlüğümüzce mahalleye dönüşen köylerde kullanılmak üzere; mimari, betonarme, elektrik, mekanik tesisat projeleri güncel mevzuata ve yörenin mimarisine uygun olarak hazırlanmıştır. Bu projeler yeni yapı ruhsatı talep eden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak verilmektedir. Kaçak olarak inşa edilen binalarda imara aykırılık cezaları, yıkım kararları, elektrik, su, doğalgaz aboneliklerinin yapılmaması gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Müdürlüğümüzce vatandaşlarımızı ruhsatlı inşaat yapımına teşvik etmek, kaçak yapılaşmayı önlemek ve en önemlisi güvenli evlerde ikame ettirmek adına ruhsat işlemlerindeki bürokrasi en aza indirilmiştir” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan Taşkan
    6 ay önce
    Kırklareli vize ilçesi akıncılar köyü İçin yardımcı olurmusunuz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Balcı ekmek tartışmalarına son noktayı koydu!
Balcı ekmek tartışmalarına son noktayı koydu!
ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIYIZ
ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIYIZ