İnsanlık ölmemiş!
Reklam
  • Reklam

İnsanlık ölmemiş!

Samsun'un Bafra ilçesinde bir banka ATM’si önünde bulduğu 4 bin lirayı sahibine teslim eden 26 yaşındaki Oğuzhan Karatepe, “İnsanlık ölmemiş” dedirtti

21 Mayıs 2020 - 15:14

Bafra ilçesi Gazi Paşa Mahallesi Hükümet Caddesi Kirazlar İşhanı’nda banka ATM'lerinin olduğu bölümüne maaşını çekmeye giden 26 yaşındaki Oğuzhan Karatepe, buradaki bir ATM önünde 4 bin lira buldu. Parayı ilçe merkezindeki bir polis karakoluna götüren Karatepe, paranın sahibine ulaştırılmasını istedi. Emniyet mensupları parayı sahibine ulaştırırken, Oğuzhan Karatepe’nin bu hareketi çoğu insana örnek oldu.

SAHİBİNE VERDİĞİM İÇİN MUTLUYUM

Oğuzhan Karatepe, "O gün maaşım yatmıştı. Maaşımı çekmek için ATM'lerin önüne gitmiştim. ATM'nin önünde işlemlerimin olmasını beklerken birinin işlem sonrasında parasını ATM’de unuttuğunu fark ettim. Bu parayı aldım ve polis karakoluna geldim. Gerekli işlemleri amirlerimiz yaptı. Parayı sahibine verdiğim için çok mutlu oldum" diye konuştu.

‘HERKESİN YAPAMAYACAĞI ŞEYİ YAPTI’

Parasını unutan 40 yaşındaki Cihangir Müezzin ise, “O gün biraz dalgındım. Paramı çekmeye gittim ama almadığımı hiç fark etmedim. Çok sonradan paranın üzerinde olmadığını fark ettim. Sonrasında da panikledim açıkçası. Paramı bulan kardeşim Oğuzhan Karatepe’ye çok teşekkür ediyorum. Genç kardeşim herkesin yapmayacağı şeyi yaptı. Kendisine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'ONU İŞLERSEK İYİ OYUNCU OLACAK'
'ONU İŞLERSEK İYİ OYUNCU OLACAK'
YENİLER GÖZ DOLDURUYOR
YENİLER GÖZ DOLDURUYOR