İŞÇİ,ESNAF,ÇİFTÇİ NE OLACAK?

İŞÇİ,ESNAF,ÇİFTÇİ NE OLACAK?

24 Mart 2020 - 10:17

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, haftalardır dünyanın mücadele ettiği korona virüsüne karşı tedbirlerin daha da artırılması gerektiğini kaydederek, "Evinde kalınması istenen vatandaşın, işçinin, esnafın ve çiftçinin mağduriyeti ne olacak?” diye sordu

“Açıklanan ilk pakette; işçinin, esnafın ve çiftçinin mağduriyetini giderecek hiçbir çalışma yapılmadığını gördük" diyen Yaşar, "Geçen bu zaman zarfında halen sözde olan ama bir türlü esnafa çiftçiye ulaşmayan destek paketi ne zaman açıklanacak?" diyerek iktidara seslendi.

EVDE KAL DENİYOR DA!

"'İnsanlara evinizde kalın' deniyor ve doğru da yapılıyor ancak evde kalan bu insanlar nasıl yaşamlarını devam ettirecekler" diyerek vatandaşın mağduriyetini ifade eden Yaşar, "Halen bir destek verileceği hususunda açıklama yok. Bu insanların kirası var, faturası var, kredisi, yemesi, içmesi nasıl olacak? İnsanlara dua edin diyerek bu kriz dönemini yönetemezsiniz. İnsanlar ev almadan durabilir ama yemek yemeden duramaz. Çiftçi üretemezse, esnaf kepenk kapatırsa zaten kötü giden ekonomi nasıl düzelecek, bu millet ne yiyecek?” diye sordu.

BİR AN ÖNCE GEREĞİ YAPILMALI

Esnaf odaları başkanlarıyla ve ziraat odaları başkanlarıyla sürekli istişare halinde olduklarını belirten Yaşar, "Şu ana kadar oda başkanlarımızı gelen bir bilgi ya da belge yok. Çiftçimizin, esnafımızın gözü kulağı oda başkanlarımızın vereceği haberde. İnsanlarımızı bu denli telaşta bırakmayın. Bir an önce rahatlatacak destek paketini açıklayın. Zaten ayakta durmakta zorlanan üreticimiz, esnafımız bu darbeye dayanamaz" diyerek esnaf ve çiftçinin ne denli mağdur olduğunun altını çizerek bir an önce bir destek paketi oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

 

Göksel IRMAK

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yurtlarda 15 bin 756 karantinalı var
Yurtlarda 15 bin 756 karantinalı var
Rutin sayaç okuma işlemi devam edecek
Rutin sayaç okuma işlemi devam edecek