’ISIRMAK ZORUNDASIN!’

'ISIRMAK ZORUNDASIN!'

Manisa FK maçından derslerini çıkaracaklarını söyleyen Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, “Ben baskıyı kabul etmiyorum. Her şeyi yapabilirsin ama ısırmak zorundasın. Çünkü kendi sahanda oynuyorsun. Futbolcum orada onu yapacak. Yolumuza devam edeceğiz. Lig maratonu çok uzundur” dedi

07 Ekim 2019 - 12:07 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 12:12

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Manisa FK karşısında galibiyeti taraftara hediye edemedikleri için üzgün olduklarını söyledi. Buz, “İkinci devrede biraz daha riskli oynamak istedik. 3-5-2’ye dönmek istedik. Fakat istediğim gibi 3-5-2’yi oturtamadık. Ondan dolayı 4-4-2’ye döndük. Bir gol attıktan sonra bizim takımın dönebileceğini biliyorduk ve nitekim de öyle oldu.  Özellikle bu ambiyansta galibiyeti taraftarlarımıza hediye edemediğimiz için üzgünüz. Bu konuyu çalışmamız gerekiyor” dedi.

 

‘OYUNUN YAKIŞMADIĞINI SÖYLEDİM’

İkinci yarı daha istekli ve daha ısırgan bir takım olduklarını ve bunun üzerinde devam edeceklerini belirten İrfan Buz, “Aslında ne olursa olsun bu tür maçlar çok farklı sonuçlanır. Burada risk almak zorundasınız. Siz de gol atmak zorundasınız. 2 tane Atabey’in golüyle müsabaka berabere bitti. İçeride tecrübeli arkadaşlarımıza ilk devrede oynadıkları oyunun yakışmadığını söyledim. İlk devre yapımıza uygun olmayan, ısırmayan, ikili mücadelelerde olmayan bir takımı izledik. Bu beni üzdü. Her şeyi yapabilirsin ama ısırmak zorundasın. Çünkü kendi sahanda oynuyorsun”  diye konuştu.

 

‘LİG MARATONU UZUN’

Buz, “Ben baskıyı da kabul etmiyorum. Futbolcum orada onu yapacak. Buradan derslerimizi çıkartacağız. Yolumuza devam edeceğiz. Lig maratonu çok uzundur. Eğer bu takım ikinci devredeki gibi dönebiliyorsa maçı da kazanmak durumundaydı. Bazı şeylerin ikinci devrede daha istekli, daha ısırgan bir takım gördüğümüz için bu yolun üzerinde devam edeceğiz. Önümüzde Çarşamba günü Amed Sportif Faaliyetleri maçı var. Ona hazırlanacağız. Bu mücadeleyi çok daha çetin bir şekilde devam ettireceğiz ve sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.  

 

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMSUN'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
SAMSUN'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
YÜREK YAKAN HABER: 33 ŞEHİDİN İSİMLERİ BELLİ OLUYOR.32 YARALIMIZ DAHA VAR.
YÜREK YAKAN HABER: 33 ŞEHİDİN İSİMLERİ BELLİ OLUYOR.32...