İŞTE MİLLİ DAYANIŞMA

İŞTE MİLLİ DAYANIŞMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 maaşını bağışlayarak başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na Samsun'dan da destek yağdı

01 Nisan 2020 - 09:01 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 09:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferans yolu ile gerçekleştirilen Bakan Kurulu Toplantısı'nın ardından 'ulusa sesleniş' konuşmasında, ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla 'Milli Dayanışma Kampanyası'nı 7 aylık maaşını bağışlayarak başlattı. Hemen ardından da kampanyaya destek mesajları yağdı.

VALİ: BİR MAAŞ BENDEN

Samsun Valisi Osman Kaymak: "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu milli dayanışma kampanyasına ben de bir maaşımla katılıyorum."

DEMİR 6 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Milli Dayanışma Kampanyası'na 6 aylık maaş ile katkıda bulundu. Başkan Demir sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Biz bize yeteriz Türkiye’m… Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na ben de 6 aylık maaşımı bağışlıyorum” dedi.

MÜDÜR ESEN’DEN BİR MAAŞ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen: "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Milli Dayanışma Kampanyası çerçevesinde ben de bir aylık maaşımı bağışlayarak bu kampanyaya katılıyorum. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin."

KILIÇ DA DESTEK VERDİ

Samsun'un Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da, Milli Dayanışma Kampanyası'na bir aylık maaşını bağışlayarak destek verdi.

HALİL AKGÜL 1 AYLIK MAAŞINI BAĞIŞLADI

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Vefa Sosyal Destek Grubu'nda kullanılmak üzere almış olduğu belediye başkanlığı maaşını bağışladı.

TOPALOĞLU’NDA 10 BİN TL

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu #BizBizeYeterizTürkiyem kampanyasına 19 Mayıs Belediye Başkanı olarak 10.000 TL bağışlıyorum. İlçemizdeki iş insanı arkadaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum” dedi.

SP’DEN 2 BİN TL

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, korona virüs tedbirleri nedeniyle mağdur olan ihtiyaç sahipleri için başlatılan Milli Dayanışma kampanyasına bağış desteği verdi. Armutçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma kampanyasına 2 bin lira bağış yaptığını açıkladı.

BİLGİÇ İKİ MAAŞINI BAĞIŞLADI

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Sait Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na iki maaşını bağışlayarak destek oldu. Resmi twitter hesabından açıklama yapan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, "Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına, YÖK başkanımız @yekta_sarac'ın katılarak yaptığı davete bir ve OMÜ Senatosu olarak başlattığımız kampanyaya bir olmak üzere 2 aylık maaşımı bağışlayarak katılıyorum #BizBizeYeterizTürkiyem" ifadelerini kullandı.

12 AYLIK EMEKLİ MAAŞINI BAĞIŞLADI

AK Parti Samsun İl Başkan Adayı Mehmet Teyyare’den ise büyük bir destek geldi. Teyyare, “Milli dayanışma kampanyasına 12 aylık emekli maaşımı bağışlayarak katılmaktan onur ve şeref duyuyorum” dedi.

KARAASLAN’DAN 3 MAAŞ BAĞIŞ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Milli Dayanışma Kampanyası'na 3 maaşını bağışlayarak destek oldu. Karaaslan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Gün, milletçe bir olma, dayanışma ve yardımlaşma günüdür. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın başlatmış olduğu Milli Dayanışma Kampanyası'na ben de 3 aylık maaşımı bağışlıyorum." ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ZAT
    1 ay önce
    İbrahim sarıcaoğlu nıye bağıslamıyo yılın baskanı değilmiydi o zat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarım alanlarında çekirge mücadelesi
Tarım alanlarında çekirge mücadelesi
OKA, 'Orta Karadeniz’i kalkındırıyor
OKA, 'Orta Karadeniz’i kalkındırıyor