Kadına destek böyle olur
Reklam
  • Reklam

Kadına destek böyle olur

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Samsun Basketbol İhtisas Kadın Basketbol Kulübü’nün, ligde mücadele etmesi için gerekli olan sporcu sağlık raporlarını, Atakum’daki Atasam Tıp Merkezi üstlendi

23 Eylül 2021 - 14:05

Şehrin bürokrat ve iş insanlarının hiçbir desteğini alamadan yoluna devam etmek için çaba sarf eden kadın basketbol takımı, lige girebilmesi için zorunlu olan sağlık raporlarını yaptıracak hastane bulamadı. Geçen yıl sağlık sponsorluğunu yapan özel bir hastanenin son anda çekilmesi ile ortada kalan sporculara, Atasam Atakum Tıp Merkezi sahip çıktı. 

AYDOĞAN’DAN SERT TEPKİ

7 sporcu ile Atasam Atakum Tıp Merkezi’nde sağlık kontrolünden geçen sporculara yakın ilgi gösteren hastane yönetimi ile sporcuların fotoğrafları neşe saçtı. Konu hakkında açıklama yapan Kulüp İdari Menajeri Nilüfer Aydoğan, “Şehrin marka kulübü Samsunspor, kadına şiddete karşı durmak için dünyanın en ağır formasını hazırlatıp, kadına şiddete hayır derken, hemen 3 km. ötesinde merkezi olan kulübümüzdeki kadın sporcular, şehirden psikolojik şiddet görürcesine, formasız, servissiz, susuz bırakılmakta. Yakın sürede de sponsor hastanemiz çekildi. Bu krizde bizlere destek olan Atasam Atakum Tıp merkezi Genel Müdürü Sayın Birsen Öztürk’e teşekkür ederiz. Kadın ne isterse yapar diyoruz ancak şehirdeki kadın sivil toplum kuruluşlarından en ufak destek göremiyoruz” diyerek sitemini iletti. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Demir’den yeni OSB müjdesi!
Başkan Demir’den yeni OSB müjdesi!
Emanetimizi geleceğe güvenle taşıyoruz
Emanetimizi geleceğe güvenle taşıyoruz