Karadeniz’de başarılı değiliz
Reklam
Reklam
  • Reklam

Karadeniz’de başarılı değiliz

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, CHP'nin Türkiye'de yapılan son yerel seçimlerde güzel bir ivme yakaladığını ama bu ivmenin Karadeniz'de yakalanamadığı özeleştirisinde bulundu

23 Ekim 2019 - 10:28

Türkiye'de yapılan son yerel seçimlerde siyasetin yeniden şekillendiğini ve baskıcı iktidar politikasından halkın artık bezdiğini sandıkta ortaya koyduğunu belirten Mehmet Kundak, "Türkiye'de yapılan son yerel seçimlerde AK Parti'nin baskıcı politikalarından bıkan seçmen CHP'nin de içerisinde olduğu Millet İttifakı'na yönelmiştir. Fakat Karadeniz'de Türkiye geneli yakalanan ivmenin yakalanmadığı görülmekte" dedi.

 

PARTİ OLARAK İRDELENMELİ

CHP olarak Karadeniz'de neden Türkiye ortalamasının altında kalındığını parti olarak irdelediklerini söyleyen Kundak, "Bu eksende bölge toplantıları yapmakta ve komşu il örgütlerimizle konuyu masaya yatırmaktayız. Toplantılarımıza Genel CHP Genel Başkan Yardımcılarımızda katılmakta ve gerekli notlarını almaktalar. En son geçtiğimiz gün Samsun'da CHP Karadeniz Bölge Toplantısı gerçekleştirdik" diye konuştu.

 

KADIN SAYISI ARTACAK

Yapılan toplantıda Karadeniz'de başarı ivmesini yükseltmek için neler yapılabileceği konusunda fikirlerin ortaya konulduğunu vurgulayan Kundak, "Yapılan toplantıda, örgütlerin daha genç, daha dinamik olması için çalışma yapılması gerektiği dile getirildi. Genç ve kadın sayısında artışa gidilmesi gerektiği fikri öne çıktı. Ayrıca Türkiye şu an siyasi bir gerçek olan ittifakların zorunlu hale geldiği gerçeği masaya yatırıldı ve içerisinde bulunduğumuz ittifakın tabanlara yayılması gerektiği tespitleri yapıldı" şeklinde konuştu. 

 

SAMSUNETİKHABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Birol Berkem yalanladı
Birol Berkem yalanladı
Uzun bir aradan sonra yüz yüze görüşme
Uzun bir aradan sonra yüz yüze görüşme