Karadeniz sahil yolu ‘Liman’a emanet

Karadeniz sahil yolu ‘Liman'a emanet

Samsun'un Yakakent ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev alan mayın arama detektör köpeği ‘Liman’ güven veriyor.

26 Ocak 2020 - 14:31

Yakakent ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev alan mayın arama detektör köpeği ‘Liman’ın da katılımı ile Yakakent ilçe Jandarma Komutanlığı ekipleri sahil boyu arama yaptı.

 

‘HER TÜRLÜ ŞARTLARDA GÖREV YAPIYORUZ’

Labrador cinsi eğitimli 2 yaşındaki Liman ile sahil boyu yapılan arama çalışmaları sonrası, “Yirmi dört saat her türlü zorluğa karşı şevk ve heyecanla çalışan jandarmamızın en büyük yardımcısı her biri kendi konusunda uzmanlaşmış eğitimli hizmet köpekleridir. Samsun İl Jandarma Komutanlığında konuşlu mayın arama detektör köpeği ‘Liman’, her türlü kötü hava ve arazi şartlarında Samsun bölgesinde görev yapmaktadır. Yasa dışı unsurların köprü, menfez gibi yerlere döşenecek mayın ve patlayıcıları bulmak için eğiticisi ile birlikte görev yapmaktadır. 2 yaşındaki mayın arama Labrador cinsi Liman bu gün sahil boyunca köprü altı, menfezler, yol kenarında eğitimcileri Jandarma Uzman VI Kad. Çavuş Hakan Çakıcı ile Jandarma Uzman III Kad. Çavuş Erdinç Kızılöz ve Yakakent ilçe Jandarma Komutanlığında görevli uzman askerlerle birlikte Karadeniz sahil yolu üzerin de Köprü altları, menfezlerde ve yol kenarın da arana denetimi uygulaması gerçekleştirdiler. Bilhassa Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunan köprü ve menfezler 24 saat esasına göre ‘Liman’ tarafından kontrolü yapılmaktadır. Bunun yanında her türlü toprak altına gömülmüş veya saklanmış silah ve mühimmat bulmak ‘Liman’ tarafından kolaylıkla yerine getirdiği görevlerden biridir” bilgisini verdi.

 

Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da bir köy karantina altına alındı
Samsun'da bir köy karantina altına alındı
HEDEF 10 BİN KOLİ
HEDEF 10 BİN KOLİ