Kavak cezaevi hazirana hazırlanıyor
Reklam
  • Reklam

Kavak cezaevi hazirana hazırlanıyor

Samsun’un Kavak ilçesinde yapılacak ve Türkiye’nin en büyüğü olma niteliğini taşıyacak cezaevi ile ilgili çalışmalar sürüyor. ‘S’ tipi olacak cezaevinin 2021 yılı haziran ayında hizmete açılması öngörülüyor

15 Eylül 2020 - 11:37

Samsun'un Kavak ilçesinde yapılacak olan iki bin kişilik cezaevinde çalışmalar sürüyor. Dün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısının 14’üncü birleşiminin 1’inci oturumunda cezaeviyle ilgili kanal güzergahı, ve taşkın alanlarının yeniden düzenlenmesi, yol bağlantılarının sağlanması ve kullanım alanı kararlarının belirlenmesine ilişkin imar planı değişikliği teklifi oy birliğiyle kabul edildi.

SARICAOĞLU: KAVAK ÖRNEK OLACAK

Karar üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in ‘hayırlı olsun’ temennisi üzerine söz hakkı alan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Ben sayın başkanıma çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin çok önemli ve büyük cezaevlerinden bir tanesi ilçemizde yapılıyor. Allah nasip ederse 2021 yılı Haziran ayında Kavak’ta hizmete açmış olacağız. Buranın yollarıyla alakalı problem vardı. Sayın başkanımızın talimatlarıyla kamulaştırma çalışmaları Büyükşehir Belediyemizin üstlendi. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda 19 Mayıs Mahallesi’nin yıllardan beri hasretle beklediği bir çalışmaydı bu. İnşallah bu teklif meclisten geçtikten sonra Kavak Belediyesi'nde 1/1000’lik imar planı çalışmasını yapacağız. Bir kaç ay içerisinde ise 19 Mayıs Mahallesi’nde Kavak’ta örnek mahallelerden bir tanesi olacak. Ben tüm meclis üyeleri arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

S tipi niteliğinde olacak ve yaklaşık 750 ila bin kişinin istihdam edileceği biliniyor. Cezaevinde 240 kişinin kalacağı lojman ve Cezaevinde içerisinde jandarma binası yer alacak.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samanlık ve iki mağaza kül oldu
Samanlık ve iki mağaza kül oldu
Muhteşem başlangıç 0-1
Muhteşem başlangıç 0-1