‘KKTC Cumhurbaşkanı o koltuktan gitmeli’

‘KKTC Cumhurbaşkanı o koltuktan gitmeli’

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Barış Pınarı Harekatı'nda hükümetin sonuna kadar arkasında olduklarını dile getirirken Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın biran önce oturduğu koltuğu bırakması gerektiğini dile getirdi

18 Ekim 2019 - 12:09

ABD’nin, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı yapıldığı dönemde de Türkiye'ye ambargo uyguladığını hatırlatan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "ABD'nin ikiyüzlülüğünü geçmişten gelen tecrübelerimizle biliyoruz. Biz İYİ Parti olarak her ne kadar hükümetin politikalarını yanlış bularak desteklemememize rağmen, bugün hepimiz al bayrak partisiyiz. Ülkenin bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğu zaman parlamentoda birlik ve beraberlik sağlanır. Biz şu an ilerisine gerisine, sağına soluna bakmıyoruz olayı al bayrak partisi olarak görüyoruz ve hükümeti Barış Pınarı Harekatı konusunda sonuna kadar destekliyoruz" dedi.

 

KELİME DAHİ BULAMIYORUM

“ABD'den ambargo gelir, AB şöyle düşünür, diğeri böyle düşünür” diye bu saatten sonra bakmadıklarını dile getiren Yaşar, "Ülkelerin dost ve düşmanlıklarını bu harekat sayesinde test etme olanağı bulmuş olduk. Kıbrıs Cumhurbaşkanına gelince ona diyecek kelime dahi bulamıyoruz. Orada bulunduğu makamı bu ülkeye borçlu olan birinin dile getirdiği cümleleri bir yere sığdıramıyoruz. Umarız biran önce işgal ettiği koltuktan gider ve biz de böyle bir şeyi tartışmamış oluruz" şeklinde konuştu.

 

SAMSUNETİKHABER

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ringler hazır
Ringler hazır
Başkan Şimşek destek istedi
Başkan Şimşek destek istedi