Komutan kırdı amca dua etti
Reklam
  • Reklam

Komutan kırdı amca dua etti

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde, korona virüsü tedbirleri kapsamında vatandaşları uyaran jandarma ekipleri, evinin bahçesinde odun kıran yaşlı bir adamın elinden baltayı alarak ona yardım etti. O anlara ait fotoğraflar duygulandırdı

04 Nisan 2020 - 09:01

Jandarma ekipleri hijyen tedbirlerini alarak maskeli ve eldivenli bir şekilde, vatandaşları sosyal mesafenin korunması, 14 altın kural ve evde kalınması konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Samsun’un Salıpazarı ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, özellikle 65 yaş üstü vatandaşları ikaz ederken, maskelerden bazı vatandaşlara dağıttılar.

BALTAYI ELİNDEN ALDILAR

Jandarma ekipleri ayrıca görev esnasında diyaliz hastası bir vatandaşın odun kırdığını görmesi üzerine, ellerine balta alarak vatandaşın odun kırmasına yardımcı oldu ve geçmiş olsun dileğinde bulunarak eve girmesini rica etti. Vatandaşın, Jandarma görevlilerine ellerini havaya kaldırarak dua etmesi ve memnuniyetini bildirmesi gözden kaçmadı.

‘EVDE KAL’ ÇAĞRISI

İlçe Kaymakamı Dinçer, “Başta kolluk olmak üzere tüm birimlerimiz halkımızın yanındadır. Vefa sosyal destek iletişim hattımız kesintisiz hizmet vermektedir. Jandarmamız diyaliz hastası vatandaşlarımızın odununu kırarak farkındalık oluşturmuş, evde kalınmasının önemine dikkat çekmiştir.  Biz Türkiyeyiz, birlikte daha güçlüyüz. Evde kalalım, uyarılara önem verelim ve hijyen kurallarını uygulayarak maske ve eldiven takalım. İnşallah bu zor süreci hep birlikte atlatacağız, Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

 

Medya Çarşamba

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıra Erhan Kartal’da
Sıra Erhan Kartal’da
İyi haber
İyi haber