Kredi borçları da ertelenmeli
Reklam
  • Reklam

Kredi borçları da ertelenmeli

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, “Üreticinin prim borçlarının ertelenmesi güzel bir şey ancak ödemesi yaklaşan kredi borçları da bir yıl faizsiz olarak ertelenmeli” dedi

24 Eylül 2019 - 11:38

Terme ve Salıpazarı ilçelerinin afet kapsamına alınması durumunda çiftçinin kredi borçlarının da ertelenmesi gerektiğini dile getiren Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün, “İlçemizde 23 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinden sonra 6 Eylül’de Samsun Valiliğimiz tarafından her iki ilçemizin afet kapsamına alındığına ilişkin bir açıklama yapıldı, ancak Bakanlıktan bizlere ulaşan herhangi bir yazı gelmedi” şeklinde konuştu. Üreticinin sadece sigorta prim borçlarının ertelendiğini ancak kredi borçları ile ilgili herhangi bir adım atılmadığını söyleyen Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Samsun Valiliğimizin açıklamasından sonra üreticimizin sigorta prim borçları ertelendi, ancak kredi borçları ile ilgili bir adım atılmadı. Yaşanan sel felaketinde ilçemizde üreticimizin büyük kaybı meydana geldi. Pek çok üreticimizin fındığı sel suları ile aktı, bazı üreticilerimiz de yaşanan heyelanlar nedeniyle fındığın yanı sıra toprak kaybına da maruz kaldı. Üreticimiz yaşanan sel felaketinde bu kadar mağdur olmuşken eğer ilçelerimiz afet kapsamına alındı ise kredi borçlarının da ertelenmesi gerekiyor.”

 

KREDİ BORÇLARINI ÖDEME ZAMANI YAKLAŞTI

Eylül ve ekim ayında kredi borçlarının ödeneceğini ifade eden Ergün, “Eylül ayının sonunda üreticilerimizin Ziraat Bankası’na olan kredi borçları, ekim ayının sonunda ise Tarım Kredi Kooperatifi’ne olan kredi borçlarının ödenmesi gerekiyor. Üreticimizin daha fazla mağdur olmaması için kredi borçlarının bir sene faizsiz olarak ertelenmesini istiyoruz. Aksi takdirde borçlarını ödemekte zorlanan üreticinin mağduriyeti daha da artacak” diyerek sözlerini noktaladı. 

 

samsunokur

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
Sınava girecek öğrencilere ulaşım ücretsiz
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU
EGE TÜRKİYE ŞAMPİYONU