Kulaçlar bu ay atılacak
Reklam

Kulaçlar bu ay atılacak

Samsun Olimpik Yüzme Kulübü Antrenörü Taner Karadavut, “Yetkili kurumlardan gelen yazışmaları takip ederek Atakum Olimpik Havuzun tadilatının da bitmesiyle çalışmalarımıza temmuz ayı içerisinde başlamayı planlamaktayız” dedi

06 Temmuz 2020 - 11:16

‘ÇALIŞMALARI PLANLIYORUZ’

Samsun Olimpik Yüzme Kulübü’nde, çalışmaların yeniden başlayacağı duyuruldu. Korona virüs nedeniyle sporcuların mart ayından itibaren tedbirler kapsamında havuzlardan uzak kaldığını söyleyen Antrenör Taner Karadavut, “Kulüp olarak yaşanılan süreci çok yakından takip ederek öğrencilerimiz için en doğru ve en sağlıklı ortamda çalışmalarımızı başlatmayı planlamaktayız. Bu sebeple Bakanlık, Federasyon, Valilik ve İl Pandemi kurulu kararlarını yakından takip etmekteyiz. Çeşitli havuzlarda çalışmalar kısmen başlamış olsa da kulüp olarak yetkili kurumlardan gelen yazışmaları takip ederek Atakum Olimpik Havuzun tadilatının da bitmesiyle çalışmalarımıza temmuz ayı içerisinde başlamayı planlamaktayız” dedi.

‘İLK MİLLİ SPORCULAR’

Karadavut, “Buna göre öncelikle çalışmalara başlayacak gruplarımız milli takım seviyesinde antrenman yapan sporcular, valilik izni ile performans grupları ve lisanslı sporcular ardından bakanlık ve federasyondan gelecek yazışmaları takiben teknik eğitim alan öğrenciler ve yeni başlayacak kursiyerler şeklinde kademeli olarak çalışmalarımız yapılacaktır. Bu dönemde sağlığın ve sağlıklı olmanın önemini çok net bir şekilde hissettik, biliyorsunuz ki yüzme sporu vücudun yere temas etmeden yapıldığı nadir branşlardan. Pandemi sonrası normalleşme sürecinde tüm öğrencilerimizle yeniden birlikte olmak ve sağlıklı bireyler yetiştirmek dileğiyle” diye konuştu.

Mustafa ATASEVEN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarlaları kadınlar orakla biçiyor
Tarlaları kadınlar orakla biçiyor
555 kilometrelik yolu tamamladık
555 kilometrelik yolu tamamladık