KURNAZ:VAKA ARTIŞI ÇOK DAHA YÜKSEK
Reklam
  • Reklam

KURNAZ:VAKA ARTIŞI ÇOK DAHA YÜKSEK

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde korona virüsü tedbirlerini denetleyen Kaymakam Kudret Kurnaz, pozitif vaka sayısında artış olduğunu belirterek; “Böyle devam ederse hastanemiz kapasitesi yetersiz kalacak” dedi

13 Eylül 2020 - 09:14

İçişleri Bakanlığı talimatı ile 81 İlde eş zamanlı Korona virüsü tedbirleri denetimi gerçekleştirildi. vezirkopruozlem.net’in haberine göre: Denetimlerde vatandaşları uyaran Kaymakam Kudret Kurnaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “İlçe genelindeki ölüm sayımız çok şükür ki ciddi boyutlarda değil. Fakat vaka sayılarımız ilçemizde de tüm Türkiye’de olduğu gibi artıyor. Bugün yaptığımız denetimin de amacı zaten bu. Vaka sayılarındaki artışı engelleyebilmek. Vaka artışı pandemi sürecinin başlangıcından çok daha yüksek durumda" diye konuştu.

‘VAKA SAYILARIMIZ ARTIYOR’
Maske, mesafe, hijyenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Kaymakam Kurnaz; "Maske ve mesafe konusunda insanların duyarlı olabilmeleri için biz denetim faaliyetlerini artırıyoruz. Vatandaşlarımızı duyarlılığa davet ediyorum. Çünkü maske konusundaki en büyük hassasiyet göstermesi gereken bizzat kişinin kendisi. Maskeyi takıp takmadığı konusunda bizim görevli yetiştirmemiz mümkün değil. İnsanları hassasiyete davet ediyorum. Çünkü vaka sayılarımız artıyor. Dikkat etsinler” şeklinde konuştu.

‘ÜST RAKAMLARA ULAŞTIK’
Vaka sayılarının geneline de değinen Kaymakam Kudret Kurnaz, “İlçemizdeki vaka sayıları, Türkiye geneliyle mukayese edildiğinde çok ciddi değil. Ama tüm Türkiye genelinde olduğu gibi, bizde de vaka sayılarımızda artış var. Pandeminin ilk aylarına göre çok daha üst rakamlara ulaşmış vaziyetteyiz. Hastanemiz şu an hastalarımızı yatırmak için yeterli kapasiteye sahip ama bu denetimleri yapmazsak ve vatandaşlarımız da duyarlılık göstermese bu hastane kapasitemizin de ilerleyen günlerde zorlanacağı anlamına geliyor" diye ifade etti. İşyeri, bankalar ve sokaklarda Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz başkanlığında yapılan denetimlere, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Anne ve oğlu ağır yaralı
Anne ve oğlu ağır yaralı
Samanlık ve iki mağaza kül oldu
Samanlık ve iki mağaza kül oldu