’KURTAR BİZİ MERAL ABLA’
Reklam
  • Reklam

'KURTAR BİZİ MERAL ABLA'

Çarşamba’da vatandaşa seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, biyokütle enerji santralinin kurulduğu Eğercili Mahallesi sakinlerinin açtığı ‘Kurtar bizi Meral abla, ovada santral istemiyoruz’ pankartına kayıtsız kalmadı. Akşener, santrali meclise taşıyacağının sözünü verdi

08 Eylül 2021 - 20:51 - Güncelleme: 08 Eylül 2021 - 20:53

Yurt gezileri kapsamında iki gün Samsun’da bulunacak olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün akşam saatlerinde uçakla kente geldi. Akşener’i Çarşamba Havalimanı’nda Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Milletvekili Bedri Yaşar, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İl Başkanı Hasan Aksoy, ilçe başkanları ve partililer karşıladı. Akşener havalimanından Çarşamba ilçesi merkezine geçti. Genel Başkan Akşener’i Zübeyde Hanım Meydanı’nda çok sayıda partili karşıladı. Meşaleler ve alkışlarla aracından inen Akşener, esnaf ziyareti turuna başladı. Akşener, merkezde bulunan esnafı ziyaret ederek genel durumlarını sordu.
 

BUNUN HESABINI SORACAĞIZ

Ziyaretlerinde bir ara halka hitap eden Akşener, “20 Ocak 2020'den bu yana ilçe ilçe esnaf geziyorum ama bir amacım var o da esnafın yani bu ülkenin ekonomisinin derdi olan esnafın sesi olmak, çözümüne katkıda bulunmak ve bugün muhalefet partisi genel başkanı olarak o sesi tüm kamuoyu ile paylaşmak. İktidarın da bunu görmesini sağlamak. Dükkanlara girdiğimde ben arkadaşlara diyorum ki iktidar partisini yermiyorum, kendi partimin propagandasını yapmıyorum. Seçim zamanında benim arkadaşlarıma gelecek gezecek, sizleri ikna edebilirse oylarınızı alacak, edemezse 'amenna saadetna' diyecek ve kendimiz size beğendirmeye çalışacağız. O seçim zamanı olacak bir iş ama bugün esnafın sesini duyurma mecburiyetimiz var. Esnafta müşteri velinimettir. Biz ele ele vereceğiz ve seçmeni veli nimet yapacağız. Ben nasıl buraya geldiysem ağaların tamamı gelecek. Sizi iknaya çalışacak, sizi dinleyecek. Bunu yapmadığı takdirde, sandıkta cezalandıracaksınız. 'Şuculuk, buculuk, şurası öyle şurası böyle' bunların önemini olmadığı ama senin oğlun işsizken, kızın atanamamışken 5 tane maaş alan danışmanı görmeni engelliyorlar. Bunun hesabını hep birlikte soracağız” dedi.
 

SANTRALİ TEKRAR MECLİSE TAŞIYACAK

Biyokütle enerji santralinin kurulduğu Eğercili Mahallesi sakinlerinin açtığı ‘Kurtar bizi Meral abla, ovada santral istemiyoruz’ pankartına da çağrısız kalmayan Akşener, konuyu takip ettiğini belirterek, meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi.

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UNDA KİRLİ ELLER
UNDA KİRLİ ELLER
‘İnsanca yaşamaya yetecek ücret istiyoruz’
‘İnsanca yaşamaya yetecek ücret istiyoruz’