Kuruluş ilkelerimizden taviz vermemeliyiz
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kuruluş ilkelerimizden taviz vermemeliyiz

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Ne hizmet yaparsanız yapın halkımızın gönlüne giremedikten, onların yüzlerinde tebessüm oluşturamadıktan sonra hiçbirinin anlamı kalmıyor” dedi

14 Ekim 2019 - 11:40

 

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Samsun'un ev sahipliğinde yapıldı. Erzurum, Şanlıurfa, Nevşehir, Bursa ve Afyonkarahisar'ın ardından Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın son bölümü Samsun'da gerçekleştirildi. Toplantıda 13 ilden 128 belediye başkanı, il genel meclis başkanları, il başkanları, il yerel yönetimler başkanları, il kadın ve gençlik kolları yerel yönetimler başkanı hazır bulundu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında 3 gün süren toplantıda yerel yönetimlere yönelik önemli bilgiler aktarıldı, birçok konu başlığında eğitimler verildi.

6 bölgede düzenlenen toplantıların altıncı son bölümü olan Samsun programına birçok önemli konuşmacı, bakan yardımcıları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. AK Parti yerel yönetimler başkan yardımcılarının da tam kadro yer aldığı toplantıda belediyecilik alanında isim yapmış ve kendini kanıtlamış önceki dönem belediye başkanları bilgi birikimi ve tecrübelerini paylaştı.

Bölge toplantısında AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ‘Tecrübe Paylaşımı’ konu başlığı altında konuşma yaptı.

 

GÖNÜLLERE SEVGİYLE DOKUNMALIYIZ

AK Parti'nin hem siyaset hem de hizmet anlayışında halk odaklı sorun çözen, kucaklayan bir anlayış olduğuna vurgu yapan Yılmaz, yerel yönetimlerin öteleyen değil anında çözen, çözüm üretirken de gönüllere sevgiyle dokunan bir anlayış sergilemesi gerektiğinin altını çizdi. 19 yıldır büyük hizmetler gerçekleştiren ve halkın sevgisini, güvenini kazanan AK Parti'nin bu anlayışını hiç eksiltmeden devam ettirdiğini ifade eden Yılmaz, "Kuruluş ilkelerimizden taviz vermemeliyiz. Bizi biz yapan yüreklerini, gönüllerini, sevgilerini vatan için, halk için, dava için ortaya koyan kadrolarımız hizmet için yollarda. Derdimiz, halkımız, derdimiz vatanımız, derdimiz çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak" dedi.

 

İLETİŞİM KONUSUNDA AKSAKLIK OLMAMALI

Yerel yönetimlerin halkın aynası olduğunu ve çalışmalar gerçekleştirilirken tevazu, samimiyet ve gayretle görev yürüterek gönül belediyeciliği anlayışının en önde olması gerektiğini ifade eden Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Neden bu ana başlıklara vurgu yapılıyor. Ne hizmet yaparsanız yapın halkımızın gönlüne giremedikten, onların yüzlerinde tebessüm oluşturamadıktan sonra hiç birinin anlamı kalmıyor. Neşemiz de hüznümüz de bir ise gönüllerimiz bir olmalı. Özellikle iletişim konusunda hiç bir sorun yaşamamız gerekli. Şehirle, halkımızla iyi iletişim kuramayan yerel yönetimlerin başarı sağlaması mümkün değil."

 

MEHMETÇİĞİN YANINDAYIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın da katıldığı toplantılarda Milletvekili Yılmaz, Barış Pınarı Harekatı'nda şehit düşen kahramanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyerek her zaman Mehmetçiğin yanında olduklarının da altını çizdi.

 

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Birol Berkem yalanladı
Birol Berkem yalanladı
Uzun bir aradan sonra yüz yüze görüşme
Uzun bir aradan sonra yüz yüze görüşme