Liseliler için muhteşem proje

Liseliler için muhteşem proje

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde lise öğrencileri üniversite hayatını öğreniyor

13 Temmuz 2021 - 13:10

Ünive-lise projesi kapsamında açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Lise öğrencilerimizin akademik ve yaratıcı düşünce becerilerini geliştirmek ve alanında uzman olan akademisyenlerimizden eğitim almalarını sağlamak amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile bir protokol imzaladık. Protokol kapsamında liselerimizde öğrenim gören 50 öğrencimiz üniversite yaz kampına katılacak. Böylece öğrencilerimiz çok kültürlü bir ortamda üniversite hayatını deneyimleme fırsatı yakalayacak. Yine çocuklarımız, üniversite yaşamının bir parçası olarak akademik anlamda kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacak. Bir nevi üniversiteye hazırlık ve oryantasyon kampı olacak etkinlik ile çocuklarımızın sosyal duygusal anlamda deneyim kazanmalarını sağlanmış olacak” dedi.

 

 

30 SAATLİK EĞİTİM FIRSATI

Okullarda öğrencilerin akademik ve sosyal anlamda tam donanımlı bireyler olmaları için eğitim camiası olarak yoğun gayret gösterdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Pandemi döneminde uzaktan eğitim faaliyetleri ile bu amacımız doğrultusunda yoğun bir çalışma yapmaya devam ettik. Üniver-lise projesi bizim yaptığımız çalışmaların üstüne önemli bir katkı sunacaktır. Çünkü çocuklarımız okulun dışında, hayat ile doğrudan ilişkili olan “konuşmanın fiziksel ve bütünsel unsurları”, “öğrenmenin doğası ve beyin temelli öğrenme”, “kariyer planlama”, “yaşadığımız mekan”, “üniversiteli olmak”, “özel gereksinimli çocuk ve oyun/toplumsallaşma”, “yaratıcı yazarlık”, “doğada matematik”, “psikolojik danışmada çocukluk anıları” gibi daha birçok konuda uzman akademisyenlerimizden 30 saatlik bir eğitim alma fırsatı yakalayacak” dedi.

 

ESEN’DEN TEŞEKKÜR

Esen, proje katkılarından dolayı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Reketörü Prof. Dr. Yavuz Ünal,  Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çalışıcı’ya ve onların nezdinde eğitim verecek bütün akademisyenlere teşekkür etti.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Köpeği ezmemek için kaza yaptı
Köpeği ezmemek için kaza yaptı
Kamalı’da korkutan kaza
Kamalı’da korkutan kaza