Lokantalar zam yapmayacak
Reklam

Lokantalar zam yapmayacak

Samsun Lokantacılar, Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmail Balcı, normalleşme sürecinde yeniden kepenk açan lokanta esnafının gündeminde zam olmadığını söyledi

08 Temmuz 2020 - 11:13

Korona virüs pandemisi sonrası normalleşme süreci devam ederken pek çok sektörde kepenk kapatan esnaf, yeniden hizmete başladı. Aylardır kapalı olan lokantacılar da yeniden faaliyete başladı. Ülke genelinde lokanta esnafının ciddi sorunlar yaşadığını ifade eden Bursa Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği (BESOB) ve Lokantacılar Odası Başkanı Arif Tak, pandemi süreci kepenklerin yüklü bir borç ile açıldığını söyledi. Başkan Tak, lokantacıların yeni zamların yapacağını duyurdu.

SAMSUN’UN GÜNDEMİNDE ZAM YOK
Konuya ilişkin Gazete Gerçek’e konuşan Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne (SESOB) bağlı Lokantacılar, Tatlıcılar ve Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Balcı, kentteki lokanta esnafının gündeminde zam olmadığını söyledi. 

‘HERKES FEDAKARLIK YAPMAYA DEVAM EDECEK’

Başkan İsmail Balcı, “Korona virüsü pandemisi maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de neredeyse tüm sektörleri etkiledi. Bu konuda ülke olarak ciddi mücadeleler verdik. Herkes bu süreçte fedakarlıklar yaptı ve yapmaya da devam edecek” diye konuştu.

‘ARADAKİ FARKI ZAM İLE KAPATAMAZSINIZ’

Başkan İsmail Balcı, “Samsun’da oda olarak, zam gündemimizde yok. Zam yaparak, aradaki farkı kapatamazsınız. Bugün birçok sektörde indirime gidildiğini görüyoruz. Firmalar gerek elektronik ortamda, gerek internet ortamında ve gerekse yazılı ortamda indirim duyuruları yapıyor. Bu yaşanılan olay, bizim ülkemize özel bir durum değil. Neye göre zam yapacağız ki? Zam yapmak gereksiz. Vatandaşımızın durumu da ortada. Kısacası zam Samsun’daki lokantaların gündeminde değildir. Hep birlikte bu zor günlerin üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu.

Diğer yandan TÜİK verilerine göre, enflasyon haziranda yüzde 1,13 artarken, yıllık bazda yüzde 12,62 oldu. 

Tolga BİRGÜCÜ

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altyapıya Brezilyalı antrenör
Altyapıya Brezilyalı antrenör
‘Övgüyle bahsedecekler’
‘Övgüyle bahsedecekler’