• Reklam
MADALYALARA AMBARGO!

MADALYALARA AMBARGO!

Ladik'in wushu kung fu sporcuları, Sakarya’da düzenlenen okullar arası gençler Türkiye Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonasına damga vurdu. Başarılı sporcular 2 altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile ilçeye döndüler

15 Nisan 2019 - 16:16

Ladik Wushu Kung Fu Antrenörü Mustafa Yaman, Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 10-14 Nisan tarihleri arasında Sakarya Serdivan Spor Salonu'nda gerçekleştirilen okullar arası gençler Türkiye Wushu Kung Fu Okul Sporları Şampiyonasına, Ladik Şehit Ersan Anadolu Lisesi öğrencileri Asiye Nur Süer ve Yasin Kılıç ile Ladik Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Onurhan Altun ve Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Edanur Ersönmez'in katıldığını söyledi.

36 İLDEN SPORCU KATILDI

Şampiyonada, 36 ilden katılan 900'e sporcunun birincilik elde edebilmek için kıyasıya mücadele ettiğini belirten Yaman, gençler kategorisinde ve sanda branşında Ladik Şehit Ersan Anadolu Lisesi öğrencisi Asiye Nur Süer'in 70 kilogramda, Ladik  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Onurhan Altun'un 48 kilogramda Türkiye birincisi, Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Edanur Ersönmez'in 65 kilogramda Türkiye ikincisi ve Ladik Şehit  Ersan Anadolu Lisesi öğrencisi Yasin Kılıç'ın da 70 kilogramda Türkiye üçüncüsü olarak Ladik ilçesine 2 altın madalya ile bir gümüş ve bir bronz madalya getirdiklerini kaydetti. 

‘RAKİPLERİNİ KOLAYCA MAĞLUP ETTİLER’

Antrenörü Mustafa Yaman, "Sporcu öğrencilerimiz Ladik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılan wushu kung fu kurslarına da iştirak ederek kendilerini yetiştirmişlerdir. Aldıkları eğitim sayesinde rakiplerini kolayca mağlup edebilmişlerdir. Bu sporcu öğrencilerimizin gösterdiği başarı sayesinde ilçemize gönül hoşnutluğu ile geldik" dedi.

Kaynak: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit binbaşıya son veda
Şehit binbaşıya son veda
Allah bu millete bir daha  böyle günler göstermesin
Allah bu millete bir daha böyle günler göstermesin