Mahallemde Suriyeli istemiyorum

Mahallemde Suriyeli istemiyorum

Suriyeli mültecilere sahile giriş yasağı koyduğu iddia edilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan sonra Samsun'da Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel de isyan etti. Yüksel mahallesindeki ev sahiplerine seslenerek, "Mahallemde Suriyeli istemiyorum" dedi

11 Haziran 2019 - 09:33 - Güncelleme: 12 Haziran 2019 - 15:44

Birleşmiş Milletler tarafından Suriyeli mültecilerin yerleştirildikleri iller arasında yer alan Samsun'da son yılarda Suriyelilerin sayısındaki artış tepkilerin giderek artmasına neden oluyor. Suriyeli mültecilere sahile giriş yasağı koyduğu iddia edilen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'dan sonra Samsun'da Canik ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel de isyan etti. 

SURİYELİ İSTEMİYORUM

Gaziosmanpaşa Mahallesi Muhtarı Osman Yüksel, sosyal medya hesabından, "Mahallemde Suriyeli istemiyorum. Evini kiraya veren vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Çocuklarımıza kötü örnek oluyorlar"  mesajını paylaştı. Osman Yüksel'in paylaşımı kısa sürede çok sayıda kişiden beğeni aldı.

MÜSLÜMAN OLSALAR CAMİYE GELİRLER

Osman Yüksel paylaşımı ile ilgili olarak gazetemizin sorularını yanıtlarken kesinikle ırkçı olmadığını belirtirken, "Dediğim gibi benim mahallemde 600'e yakın Suriyeli var. Bunların büyük bir çoğunluğu Yezidi. (Ezidi). Hemen hemen hepsinin evini ziyaret ettim. Bizim kültürümüzle uzaktan yakından ilgileri yok. Sadece yiyip içip yatıyorlar. Ayrıca evlerinde 10-15 kişi kalıyorlar. Mahalledeki küçük çocuklara saldırıyorlar. Bizim Hristiyan da olsa Yahudi de olsa fakir fukara muhtaç insanın başımızın üstünde yeri var. Ama adamlar sahillerde, parklarda. Bunların yüzünden bizim vatandaşımız parkta oturamıyor. Benim ülkeme gelen benim kardeşim. Ev ev gezdim. Bunlar Müslüman falan değil. 600'ün üzerinde Suriyeli var, 10 tane Suriyeli camiye gelmiyor" diye konuştu.

BİMER'E DE BİLDİRECEĞİM

Yaşadığı sıkıntıları BİMER'e de dilekçeyle bildireceğini belirten Muhtar Osman Yüksel, "O yüzden Canik'teki ev sahiplerinden rica ediyorum. Suriyelilere lütfen kiraya ev vermesinler. Mahallemizde bunlarla ilgili gerginlikler yaşanıyor. Bu nedenle mahallemde Suriyeli istemiyorum" dedi.

Kaynak: Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • samsun55
  10 ay önce
  Muhtarım samsundaki tüm muhtarlara bu konuda öncülük etmelisin bir an önce bu kendi ülkelerinde namuslarını,şereflerini,koruyamayarak ülkelerinden kaçan kansızları defetme zamanı gelmişte geçmiştir.
 • Orhan mert
  11 ay önce
  Aynen ulkesine geri gonderilmisini isterim
 • Kadem öztürk
  11 ay önce
  Osman bey sen tam bir ırkçı söylemleranın desin mahallendeki tüm camilerde vakit namazlarında hiç görmedim seni .her camide farklı yerlede camilerde görüyorum namazlarini kıldıklarını asıl seni ben hiç dürüst görmüyorum seni .fetocumusun .suleymancimisin nesin ki türk oğlu türk bunları yazmaz sana yakışmıyor muhtar yakıştıramadım. Senin mahallende hapçı esrarcı bunlara çözüm bul. Ha tabiki çocuk yaşlı engelli bunlara saygıyla. Okey gelsin ama bu konular bizleri aşıyor. Hayırlı çalışmalar
 • Errahimi tutarsın
  11 ay önce
  Al evinde besle a***ları, pislikleri vatan hainlerini, karının kızının çocuğunun içinde bunlardan 3-5 tane al besle memnun kalırsan muhtara bende kızacam, asıl fetöcü de hainde sizlersiniz vatan hainlerine destek o***lar aynı düşüncede o***lardır... TAM DESTEK MUHTAR KOYMA EMBESİLLERİ MAHALLEYE
 • Türk dağı efsanesi
  11 ay önce
  Kültür farkı elbette sıkıntı dediğini yapabilecenmi bakalım muhtar muhtarlığı kazandın oyları böldürdunuz de kazandin Gaziosmanpaşa da senin de zamaninda Suriyeli olmayan yaşlılara gençlere kadınlara nasıl kötü davrandığını sahit o*** bir dünya insan ırkçı değilsin ama güçsüz gördüğün muhtaç o*** insanlara kötü davranışlarını herkes iyi biliyor....o güçsüz Fakir Türklerde geçmişte iyi davranmadin...
 • Hasan BEKTAŞ
  11 ay önce
  Doğru diyon sayın muhtarım Suriye lilerin yüzden çocuklarımız çocuk parkına gidemez oldular kız çocuklarımız ev den dışarıyA çıkamaz oldular artık birileri bu sıkıntıya son versinler.
 • Ali Rıza Günet
  11 ay önce
  Sonuna kadar yanındayız muhtarım.Dediklerinizin hepsi doğru.Yadımcı olduk işe yerleştirdik adamlar çalışmadılar.Kadınlarını dilendiriyorlar,kendileri elense park da ev de yatıyorlar onları Samsuna kabul eden devlet erkanının çevresinde bir tane bile suriyeli yoktur.lütfen bu muhtarımızın duyarlılığına yardımcı olalım.
 • Gökhan töre
  11 ay önce
  Haklısınız bu rezillige son bulunmadı gerekiyor destekcisiyiz Osman Yüksel Muhtarım
 • Uğur akyüz
  11 ay önce
  Başarılar enişte inşallah aramızdan soyutlarız bu kansızları
 • Kahraman
  11 ay önce
  Helal muhtarım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ringler hazır
Ringler hazır
Başkan Şimşek destek istedi
Başkan Şimşek destek istedi