ELDE OLAN BU


Maça Çağrı ve Kenan’dan yoksun olan yerlerine oğuz ve Gökay ile başlayan Samsunspor önde Ayite kenarlarda Pekşen ve Angan  forvet arkası Chibuike ile her zamanki alışıla gelmiş oyun oynadı. 
Pekşen’in yerine Ömer’in girmesi ve Angan’ın sakatlığı sebebi ile Samaras’ın girişi ile devam eden maçta bizi kısır döngüden çıkaramadı.
Gökay’ın çıkışı Ramazan’ın girişi ile ve Ramazan’ın dikine tempolu top sürmesi ve kenarlara topu indirmesi ile biraz tempo kazandık. Biri  bu kenarlardan gelen ve Samaras’ın önüne düşmesine ve bomboş pozisyonda dışarı atması ile  biri de kazanılan kornerden gelen Hasan’ın kafa şutu ile  çok önemli dakikalarda 2 pozisyon bulduk  ama topu ağlara gönderemedik. 
Yapacak birşey yok elde olan bu. 
Oğuz ilk kez 11 de başlaması ile gerek kestiği toplar ve oyuna soktuğu toplar ile daha da iyi olacağını düşünüyorum. 
Ömer’in de maç oynaması lazım ama Pekşen’le değişim yapmak oyuncu değişiklik hakkına zarar verdiği kanısındayım. 
Ahmet Burak Solakel  ve Enes İslam İlkin’in  kesinlikle oyunda süre alması gerekiyor. Samaras’dan ne istiyor teknik heyet ve Samaras ne anlıyor? Samaras ne veriyor bunu teknik heyetin bir sorgulaması lazım. 
Takımda her hafta isteksiz oyuncu sayısı değişiyor, bu çok önemli . Abdülkerim, Pekşen ve Ayite zaman zaman Chibuike, birileri sahneye çıkmazsa arka dörtlü ve iki ön liberoyla habire karşılama yapıp futbol oynuyor görüntüsü çizeriz. Transfer dönemine teknik heyet ve yönetim iyi hazırlanmalı yoksa kahretmeye devam ederiz. 
Taraftarı stada çekecek olan bu takım sonuçta.  
Ne diyelim devre arasına kadar  elde olan bu…