BEKLEYİP GÖRMEK LAZIM


SEÇİMLERDEN önce de sonra da söyledim birkaç kez, ‘Büyükşehir Belediyesi’nin idari kadrosunda büyük değişim olacak’diye.

Hatta ilk isimler ortaya çıktığında, “Bu henüz başlangıç, devamı gelecek’demiştim.

Ama itiraf edeyim benim beklentilerimin ötesine geçti.

Her ne kadar Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir, “İşini yapan, liyakate uygun olanlarla herhangi bir problemim olmaz” demişti.

Bugün bu ifadenin ne kadar yakın veya uzağında olduğumuzu bir gün sayın Demir ile karşılıklı konuştuğumuzda teati etmek isterim.

Yalnız şunu açık kalplilikle ifade etmeliyim ki, her yöneticinin kendi kadrosunu kurmak, inanacağı, güveneceği isimlerle çalışmak isteği en tabi hakkı olarak görüyorum.

Şimdi bazı isimler için ki onların içinde seçim süresince başka adaylara açık olarak çalışıp, destek olanlar olduğu söyleniyor.

Bazılarının gereksiz dedikodu müessesesini çalıştırarak, bir kısmının makam sarhoşluğuna kapılarak hadlerini aştığı biliniyor.

Onların bugünkü değişim içinde neden yer aldığını elbette çoğunluk yadırgamıyordur, diye düşünüyorum.

Değişim ve görev tanımları devam edecek mi, bilemiyorum elbette.

Ama şimdi herkes yeni kurulan kadronun enerjisine, sinerjisine, kent ve toplum hayatının refah ve konforuna yapacağı katkıyı bekliyor.

Ben de onlardan biriyim.

Görevden alınanlar içerisinde münferit olarak bir iki ismin bu değişimden nasiplenmemesi gerektiğini düşünsem de, bir 5 yıl Büyükşehir’i yönetecek bir başkana, “Çalışma arkadaşlarını neden seçtin?”demek hakkını da kendimde görmüyorum.

Sadece bazı kuşkularım var.

Bu da çokça bir ‘Samsun ve Samsunlu fanatiği’olmamdan kaynaklanıyor sanırım.

Mesela Kocaeli Büyükşehir’den gelen yeni Genel Sekreter.

Kendisini tanımıyoruz elbette.

Dönem itibariyle icraatları kamuoyu kanaatinin oluşmasında rehber olacaktır.

İlan edilen görev değişikliklerinden anladığımız kadarıyla iki mesai arkadaşını daha Daire Başkanı olarak Samsun’a transfer etmiş.

Şahsen ben ‘Kentimin insanlarını tanıyan ve ihtiyaçlarını bilen, burada doğmuş, büyümüş ve yetişmiş öyle olmasa bile en azından Samsunlu birini tercih ederdim’ama icraatlarını görmeden de haksızlık yapmak istemiyorum.

Ne diyelim;

Biraz zaman tanımak ve bekleyip, görmek lazım.