NEDEN HOCAM?


Ligin ilk yarısının sona ermesi ile birlikte  gönderilecek ve kalacak oyuncular netleşir ve uygulanır. 

 

Samsunspor’u takip eden herkes geçen sezondan bu yana gönderilmesi gereken oyuncuları bilir.

 

Gönderilmesi gereken oyuncu sayısı  bana göre  8, ama  herkese  göre 5 ya da 6 kişi sabittir. Ertuğrul Sağlam ile birlikte 4.’cü hocayı  aynı zamanda gören oyuncular.

 

Geçen sezondan bu yana Sarıyer maçı haricinde (kupa hariç) iyi futbolu bir türlü ortaya koyamadık.  Çünkü ortada kronik bir sıkıntı vardı. Gönderilmesi gereken bu 7 veya 8 oyuncunun gelen her hocayı aldatması en büyük sorunlardan biriydi.

 

Tabi bu oyuncular hakkında yeni gelen teknik ekiplere geçerli durum raporu veren  kişilerde hatalıdır bana göre. 

 

Yani en baştaki kadro mühendisliğinin hatasının verdiği zulmü hâlâ yaşamaktayız. 

 

Artık biran önce bu gereksiz şişkinliğin sona ermesi gerektiği kaçınılmaz olduğu gibi az ama öz nokta transferler yapılması gerekiyor. 

 

Gerçekten Allah aşkına bitsin bu gereksiz zulüm. 

 

10 gün önce Rize’de ilk ayağını oynadığımız kupa maçının ikinci yarısında iyi reaksiyon göstererek Samsun’a tur için şans taşımıştık. 

 

Gerçekten tüm Samsun umutlanmıştı; umutlanmıştı çünkü ideal 11’i yakalamıştık ve bu 11’den sadece Yalçın olmayacaktı ama Ercan ve Erkam var diyorduk. 

 

Umutlanmıştık çünkü; her röportajda basın mensuplarının Samsun’daki maçta nasıl bir 11’le çıkarız sorularını cevaplayan Ertuğrul hoca; “Kesinlikle turu getirtecek kadroyu sahaya süreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” diye cevaplaması…

 

Evet umutluyduk çünkü; evimizde çok isteyen Samsunspor taraftarının önünde oynayacaktı. 

 

Umutluyduk çünkü; devre bitmişti ve ikinci devrenin başlamasına 1 ay dan fazla vardı.  Ve de Rizespor sıkıntılı dönemde henüz devreyi bitirmelerine 2 hafta vardı. 

 

Umutlanmıştık çünkü; her türlü avantaj bizim lehimize idi, ta ki sahaya çıkan kadroyu görene kadar. 

 

Umutlandık çünkü;  umutlandırdın Ertuğrul hoca. 

 

Dünkü maçta takımın mücadelesinden söylenecek söz yok özellikle ikinci yarı.

 

Enes İslam İlkin’e  kızmıyorum. Enes haftalardır oynamıyor. Tur adına önemli olan bu maçta istekli ve de heyecanlı olması aynı zamanda da kendini göstermek istemesi kart görmek gibi basit hatalara sürükledi. Hakemin inisiyatif göstermemesi Enes in şansızlığı oldu. 

 

Artısı eksisi ile kupa macerası sona erdi. 

 

Takıma kambur olan oyuncuların gitmesinin açıklanmasını Rize maçını bekler gibi beklediğimi bilmenizi isterim. Yeter ki gitsinler, kimse gelmese de olur. İnanin gına geldi artık. 

 

İyi bir hazırlık dönemi geçirmek ve bizi şampiyonluğa götürecek şekilde ikinci devreye başlamak en büyük temennimiz.

 

Kalın sağlıcakla.