MİLLET MENFAATİNE


Yap-İşlet-Devret modeli ile yaptırılan geçiş garantili köprüler, otobanlar ve tüneller için 2020 yıl bütçesine konan meblağ 7,8 milyar dolardır. 2019 yılında ise ödenen meblağ 3 milyar 550 milyon TL.

Oysa geçişler taahhüt edilenin yarısı kadar gerçekleşmiştir. 2020 yılı için taahhüt edilen 7,8 milyar dolar öyle görünüyor ki hazineden ödenecektir. Çünkü bu güne kadar ödemenin yapılmayacağına ilişkin hiçbir açıklama yapılmadığı gibi sözleşmelerin değiştirileceği noktasında da herhangi bir girişim yapılmamaktadır. Bu ihaleleri alan firmaların önemli bir bölümünün devlete olan vergileri silinmiştir. Fatura ise vatandaşın sırtındadır. YANİ TÜM BUNLAR MİLLET MENFAATİNE!

Takılması elzem olan maskeler ile ilgili bir karar alınmış ve PTT kargo ile ücretsiz dağıtılacağı ilan edilmiştir. Ancak yoğunluk nedeniyle sistem çökünce e-devlet devreye sokulmuş bunda da başarı sağlanamayınca bu kez Sağlık Bakanlığı devreye sokulmuştur. Bakanlıktan telefonlara gelecek olan kodlarla birlikte eczanelerden dağıtılacağı açıklanmıştır. Bu arada maskelerin para ile satılması market ve eczanelerde yasaklanmıştır. Ben İstanbul’da ikamet eden bir vatandaş olarak kararın tebliğinden 4 gün geçmesine rağmen telefonuma kod gelmediği gibi markete satın almak için gittiğimde ‘kusura bakmayın para ile satamıyoruz yasak’, Eczaneye gittiğimde ‘Kodunuz yoksa alamazsınız para ile yasaklandı’ cevapları ile karşılaştım. İyi de markete giremiyoruz. Toplu taşımaya binemiyoruz. Minibüse binemiyoruz. Metroda yürüyemiyoruz para cezası var. YANİ TÜM BUNLAR MİLLET MENFAATİNE!

Kayıtlara göre sosyal yardım almak için 800 bin kişi vardır. Hükümet ise 2 milyon aileye yardım yaptığını açıklamıştır. Yardıma muhtaç ailelerin sayılarının gün geçtikçe artması ayrı bir konudur. Son olarak TBMM’den infaz yasası geçmiştir. Samsun’da en uzun süre cezaevlerinde yatan bir köşe yazarı olarak mahkumlar adına en çok sevinenlerden biriyim. Allah düşmanımı bile bir gün dahi olsa cezaevlerine düşürmesin. Ancak infaz yasasında da dengesizlikler mevcuttur. 5 yaşında erkek çocukların ırzına geçen sapıklar ile sadece beyninde taşıdığı fikirleri kağıda döken gazetecilerin ayrımı yapılmıştır. Kişilerin görüşlerini benimsemeyebilirsiniz muhalif görüşte olabilirsiniz. Ama adaletin terazisinin ağırlığının sadece kendi tarafınıza eğilmesine müsaade ederseniz, terazinin dengesini bozarsınız. YANİ TÜM BUNLAR MİLLET MENFATİNE ÖYLE Mİ?