SIRA TRANSFERDE


Yılport Samsunspor, kurulduğu günden bu yana ilk kez yer aydığı TFF 2. Lig’den iki sezonluk mücadelenin sonunda kurtuldu. 
Yeni sezonda TFF 1. Lig’de mücadele edecek olan kırmızı-beyazlılarda, şimdi tek hedef yapılacak olan transferler.
Bu konuda başta Genel Menajer Mustafa Aztopal ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam olmak üzere scout ekibinin de yer aldığı ekip yoğun bir transfer çalışması yürütüyor.
Takip edilen futbolcuların yanı sıra, yurt dışından da eklenen isimlerin değerlendirildiği bu günlerde en doğru transfer için tüm detaylar masaya yatırılıyor. 
Zaten oturmuş olan yerli oyuncu kadrosu üzerinde çok hamle yapılacağını düşünmüyorum.
Özellikle takımı sonuca götürecek olan yabancı futbolcu transferinde yoğunluk yaşanmasını bekliyorum. 
Ayrıca alınacak olan yabancı futbolcuların da geleceği yatırım olarak da planlamasının göz önünde tutulduğunu biliyorum.
Yani takım Süper Lig’de yükselirse, kadroda yer alan yerli ve yabancı futbolcuların bu ligde de verimli olmaları da değerlendiriliyor. 
14 Temmuz’da toplanarak yeni sezon hazırlıklarına başlaması beklenen Yılport Samsunspor’un aksi bir durum olmaması halinde ikinci kamp dönemine tam kadro olarak başlamayı planlıyor. 
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, TFF 1. Lig’de de şampiyonluk hedefi olduğu için yeni transferlerin takıma adaptasyon sağlamaları için erkenden takıma dahil edilmelerini düşünüyor. 
Fakat acele ederken, hata yapmak da istenmiyor…