İYİ Kİ GİTMİŞİM


CUMARTESİ günü değerli işadamımız Fahrettin Ulusoy’un davetlisi olarak kahvaltılı bir sohbete katıldım.

Açıkçası biraz tereddütlüydüm başlangıçta.

Bu tereddüdümü de, Sayın Ulusoy’a ilettim.

Bu tereddüdün bir bölümü kendisiyle aramızda kalacak şeyler.

Diğer yönü ise bugüne kadar hiçbir araya gelemediğim protokol mensubu bürokratlarla ilgili idi.

Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve Ticaret Odası Yön. Kur.Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile bugüne dek hiç bir araya gelememiştim mesela.

Birbirini sürekli gören ve bir arada olan bu değerli bürokrat ve işadamlarımız, “ Nusret Sağlam ne alaka” diye düşünebilirler diye geçirmiştim içimden.

Bu tereddüdümü önce Sayın Fahrettin Ulusoy, sonrasında ise kahvaltı masasında son derece yararlı sohbetler yaptığımız değerler giderdi.

Birer, birer hatır sormaları masaya adapte olmamı sağladı.

İşadamlarımızdan Ahmet Tüfekçi, İsmail Güdül ve Özdemir Erol serbest hayattan aşina olduğum isimlerdi.

Sayın Kemal Alver ile ortak bir konumuz zaten vardı.

Kendisinin Samsunspor maçlarını hiç kaçırmadığını ve takımın iyi bir taraftarı olduğunu biliyordum.

Benim Samsunspor geçmişimi öğrendikten sonra kendisiyle sohbet konumuz kendiliğiyle ortaya çıktı.

Emniyet Müdürümüz Dr. Ömer Urhal ziyarette geciktiğim bir bürokrat.

Samsun hakkında paylaştığımız düşüncelerde birleştiğimiz çok nokta olduğunu gördüm.

Verdiği bilgilerle sadece 3.cü sayfa haberlerinde yer alır düşüncesinin hakim olduğu kentimizin, hızla bu kimlikten uzaklaştığını öğrenmekten mutlu oldum doğrusu.

Özellikle Atakum bölgesinin gelişirken, şehir merkezinin sosyal ve ekonomik anlamda gerilemeye mahkûm olduğu tespiti de çok yerinde.

Trafik konusunda hemfikiriz kendisiyle.

Lokal ve noktasal tedbirleri almakta zaten gecikmediklerini ama kalıcı tedbirlerinde gecikmeden kentin hizmetine sokulması görüşü, geçmişten beri savunduğum tezler..

Sahte kabadayıların kovuklarından çıkamadığı, cinayet haberlerinin ise neredeyse tükendiği bir Samsun’da, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver’de bu tür davaların artık gelmemesinden şikayetçi.

Her şeyi paylaşacak değilim ama Samsun’un kimliği, kişiliği, bilgisi ve yönetim anlayışıyla değerli bir bürokrata daha sahip olduğunu söyleyebilirim.

Genelde bu tür toplantılara katılım anlayışım yoktur ama değerli işadamımız Fahrettin Ulusoy’a böylesine değerli bir toplulukla beni bir araya getirdiği için bir kez daha teşekkür ediyor ve iyi ki gitmişim, diyorum.