SONDAN BİR ÖNCE


Devrenin sondan bir maç öncesi Ankara’dan galibiyetle döneceğinden şüphe etmediğimiz bir maç.

Ankaraspor maçı şartlar her ne olursa kim eksik olursa olsun bahanesi mazereti olmayan bir maç. 

Derken maçın ilk tehlikeli atağı Ankaraspord’an peş peşe geldi. Topun kendilerinde kalma oranı en yüksek takımlarından biri ama dikine atak yapmakta da en zorlanan takımlardan biri Samsunspor.

Evet galip geliyor, zirvede hem de bu futbolla zirvede, birde istenilen kıvama gelebilse düşünün artık bence açık ara gidecek.

Fakat ne hikmetse kulüpte başkan hariç herkes halinden memnun. Yapmayın arkadaşlar gerçekleri saklamayın bu takım iyi top oynamıyor, oynayamıyor, oynatılmıyor ve her kötü oyunda çeşitli bahanelerin arkasına sığınılıyor veya biz iyi oynuyoruz top bizde çok kalıyor deniliyor.

Ankaraspor’u yenemeyeceksen kimi yeneceksin? 

Ben bu maça değil elimizden kaçırdığımız maçlara yanıyorum. Bana kalırsa Samsunspor’un en az bir solbek, bir sağ öne, bir sol öne bir orta sahaya ve iyi bir golcü alması lazım.

Kanatlarımızda Burak ve Koçer’in alternatifi yok. İyi bir golcümüz yok, sol bekimiz yok.

Oyunu kuracak, yönlendirecek bir oyun kurucumuz Kubilay var.

O da bir var bir yok.

Bir türlü Kubilay’ı kazanamadı Samsunspor.

Eğri oturun, doğru konuşun, bin düşünün bir kere hareket edin. Devre arasından sonra hiç bir şeyin telafisi yok. Gerçeklerle yüzleşin size inanan güvenen bu şehrin takımını bir üst lige çıkarın.

Size yapıcı eleştiri yapana düşman olmayın, yardımcı olmaya çalışanlara sırtınızı dönmeyin, “her şeyi ben bilirim” demeyin aksi durumda kötü günde kimseyi yanınızda göremez bulamazsınız.

Bu şehrin evladı, yetiştirmiş olduğu Birol Berkem diye bir futbol adamı var. Avrupa’yı, Güney Amerika futbolunu dünyayı avucunun içi gibi bilen hangi futbol aklı ondan faydalanmayı akıl edemez.

Başka şehirlerin takımları ondan yardım alırken, kendi şehri niye sırtını döner.

İşte bazen para güç zehirlenmesi yapar.

Her şeyi ben bilirim sanırsın ama aldığınız transferlere herkes güler sizde verim alamazsınız.

Benden söylemesi.