BUNDAN SONRASI AYDINLIK


 

Yılport Samsunspor, ligin ilk devresinde yabancı futbolculardan ve yeni transferlerinden tam verim alamamasına rağmen topladığı puanlarla devre arasına üçüncü sırada girmişti.

 

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, takımın futbol anlamında istenileni verememesine rağmen ağırlığı TFF 2. Lig’de şampiyon olan kadrodaki futbolculardan kurulu olan ekip ile iyi sonuçlar almayı başardı.

 

Devre arasında ise takıma Gökhan Karadeniz, Yasin Öztekin, Hamroun, Dja Djedje, Mathias ve son olarak Mücahit Albayrak katıldı. 

 

Önemli transferler yapan kırmızı-beyazlılar ikinci devrenin ilk sınavında kendisi gibi şampiyonluk mücadelesi veren Altay’ı konuk ettiği maçı 1-0 kazanarak önemli bir zafere imza atmıştı.

 

Takımın bu karşılaşmada sergilediği futbol ve alınan üç puan gelecek adına büyük umutlar verdi ve şehir tam anlamıyla şampiyonluk havasına girdi.

 

Çünkü sahada ilk devrede sürekli geri pas yapan takım yerine, hep hücumu düşünen ve dikine futbol oynaması tercih eden bir ekip olduğu gördük.

 

Takım güçlendirilirken, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın da artık göze hoş gelen futbolu sergileyebilecek yetenekteki oyuncuların takviye edilmesiyle şampiyonluğa emin adımlarla gidileceğine eminim.

 

Futbolda zaman zaman puan kayıpları yaşanabilir. 

 

Her takım her maçı kazanacak diye bir olgu asla yoktur.

 

Önemli olan sezon sonunda Yılport Samsunspor adının Süper Lig’e yazılmasıdır.

 

Bu nedenle şehir olarak birlikte hareket ederek tek hesabın takıma destek verilmesi yönünde olması gerekiyor.

 

Zaman zaman da elbet eleştiriler olacak. Bu takımı yerden yere vurmak değil, eksiklik varsa giderilmesi yönünde olmalıdır.

 

Gelinen noktada ise bundan sonra Yılport Samsunspor’u aydınlık günlerin beklediğini söylemek gerekiyor.