KESEDEN HARCADIK


 

Pozisyon kıtlığının yaşandığı, tatsız, tuzsuz, zevksiz bir maç oldu.

Samsunspor, ev sahibi ekibi kendi yarı alanında kabul edip, kontralarla kaleye gitmek istediyse de bunda başarılı olamadı.

Hatlar arasındaki kopukluk had safhadaydı.

Orta alanda Djedje, Oğuz ve Gökhan gazeteye zayi ilanı vermiş gibiydi. 

Yasin deseniz, o da öyle. Gol umudu Mathias kalabalık savunma içerisinde kayboldu gitti.

Ayakta kalan isimler savunma dörtlüsü ve kaleci Nurullah’tan başkası değildi.

Üç gün önce gol olup yağan takımdan eser yoktu.

Bunda gününde olamayışın, konsantre kaybının rolü olduğu kadar rakibin de etkili oyunu vardı.

Ankara temsilcisi maç boyunca diri, etkili oynadı. Ayağa isabetli paslar, hızlı geliştirilen etkili ataklar Samsunspor kalesi önünde yorgunluk yarattı.

Kalecileri Metin bir kaleciden öte libero gibi oynuyor. Kullandığı tüm toplar adrese teslim niteliğinde.

Darısı Nurullah’ın başına.

Maçın zor geçebileceği, rakibin hafife alınamayacak kadar dirençli olacağı gerçeği ortadaydı. Kazanmak için Samsunspor’un her zamanki oyununu bir tık daha yukarı çıkarması gerekiyordu. Beklentimiz de bu yönde idi. 

Ama olmadı. 

Yenen gol sonrası kalan otuz dakikayı aşkın sürede bir reaksiyon verilmesini beklemek hakkımızdı. Burak, Hamroun ve Nadir ile forvet hattı üçlense de bu oyunculardan verim alınamadı. Bunda Kubilay takviyeli orta alanın silik oyununun etkisi vardı.

“Gitti maç kaybettik” dediğimiz bir anda rakibin ofsaytta kalmasıyla Nadir ile gelen gol yenilmekten kurtardı. Öyle ya da böyle alınan bir puan çok ama çok değerli…

Alışkanlık haline gelen kazanma içgüdüsü mola verdi. On hafta aradan sonra puansız ayrıldık maçtan. Umarız ki rakip haftaya karşılaşacağı İstanbulspor’a karşı da böyle oynar. Ligin boyu kısalırken hinlikler, cinlikler kol geziyor.

Keseden yediğimiz bir haftayı geride bıraktık. Önümüzde birbirinden önemli üç maç var.

Rakiplerimizin de kolay sayılabilecek maçları yok.

Kutluhan Bilgiç liglerin tecrübeli hakemlerinden biri sayılır. Fena yönetmedi maçı. Ama vermediği ele oynanan pozisyonda net bir penaltı vermeyerek, son dakikada Djedje’nin ceza alanı içerisinde yaka paça indirilişine ters bir karar vererek yaptığı iki hata ile Samsunspor’u olası bir üç puandan etti. 

Hakemlerin Samsunspor üzerindeki baskısı sürüyor. Bakalım nereye kadar devam edecek?