YASİN YASİN YASİN


Yeni dönem, yeni oyuncular, yeni teknik adam. Hedef geçen sezon büyük hayal kırıklığı ile kaçırdığımız Süper Lige bu sezonda çıkabilmek.

Geçen seneki kadroda ilk on birde dört futbolcu ile başladığımız Balıkesirspor maçının ilk on bir dakikası tam bir Samsunspor fırtınası idi. 6. ve 11. dakikada Yasin'in attığı goller sonrası tarihi fark beklerken takımımız yavaşladı. 29. dakikada yediğimiz gol ise acaba dedirttiyse de takımımızın toparlanması gecikmedi.

İlk yarı 2-1 üstünlüğümüzde bitti.

Samsunspor, ikinci yarıda iyi futbol daha doğrusu istekli, hırslı bir futbol ortaya koydu. Oyun disiplininden kopmadı. Bunun neticesinde de sonradan oyuna giren Çinari'nin ortasıyla Yasin üçüncü golümüzü de attı.

Maç da bu skorla bitti: 3-1.

İlk maçımız ilk net galibiyetimiz. İlk maçlar şampiyonluk için ölçü olmaz asla. İlk maçta alınan galibiyetle şampiyonluk havasına girmek de çok yanlış olur ama Samsunspor'u ilk maçında hem de birçoğu ilk defa oynayan futbolculardan oluşmasına rağmen iyi buldum.

Tabii ki bu maçın kahramanı Yasin'e özel paragraf açmak lazım. Geçen sezon ikinci yarı geldi takımımıza. Çok verimli olamadı. Ama bu sezon bir maçta üç gol ve aynı zamanda oynadığı oyun, kazanma arzusu her şeye değerdi.

Yine yeniden yuvaya dönen Hasan Kılıç, yeni transferler Ali Ülgen, Osman, Melih göze batan isimlerdi.

Yeni teknik adamımız Mehmet Altıparmak'ın katkısını yazmamak hocamıza haksızlık olur.

Mehmet hocanın bu kadar transfer yapılan takımımızı maça hazırlaması ve kadro tercihi isabetinden dolayı tebrik etmek gerekiyor.