YORUMSUZ KAYDA GEÇSİN İSTEDİM


 

Bugün için basında yazılanları okudum. Kayda değer bulduklarımı aktarmak istedim. 

“Bu dönemde ekonomide oluşan son hasarın tespitini yapıp öncelikle serbest piyasa işleyişi çerçevesinde, tüm paydaşların desteğinin alındığı, genel kabul görmüş iktisat bilimi kurallarına hızla dönülmesinin gereği açıktır.” (TÜSİAD) 

“Ey TÜSİAD ve yavruları sizlere sesleniyorum. Siz tek göreviniz var yatırım, üretim, istihdam, büyüme. Siz bunu konuda ne yapıyorsunuz? Kalkıp hükümete saldırmanın farklı versiyonlarını aramayın. Bizimle mücadele edemezsiniz. Sizin cinsinizi de cibiliyetinizi de iyi biliyorum. Sizin derdiniz başka, bizim ki bambaşka. Bu millet bu fırsatı size vermeyecek. Dün millet olarak kendi canımız pahasına istikbalimizi korumuştuk, bugün de aynısını yapacağız.” (Recep Tayyip Erdoğan) 

“Geriye tek bir ihtimal kalıyor. Erdoğan kaybettiğini biliyor ve çatışma yaratma peşinde, insanları provoke etme peşinde… Bunun sonu, rafların boşalması, insanların açlıkla sınanmasıdır.” (Kemal Kılıçdaroğlu.)  

“Adına faiz artışı denmeyerek epik faiz artışı yapıldı. MB %14 ile para vermeye devam edecekse bu da işe yaramaz. Temel iktisat ile kavgaya girip bütün ülkenin kafasını gözünü yardırdılar.” (Ekonomist Faruk Gürkaynak)                

"Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım.” (Kameraman Ahmet Demir) 

“Habertürk TV canlı yayını esnasında Muharrem Sarıkaya'nın tepkisi kendisinin de dediği gibi çok yanlıştı. Zaten hemen sonrasında aramızda konuştuk ve ben de düşüncelerimi söyledim. @msarikaya6 kendi mesajında da yazdığı gibi sonrasında Ahmet Demir arkadaşımızdan özür diledi.”  (Gaziantep BBB.Fatma Şahin) 

“Bütün rejiler birleşin. Hasır altı edilen, görmezden gelinen ekran arkasındaki canavarları deşifre edin. Biliyoruz her yayının bir kaydı var. Saklamayın artık, sözde gazetecileri, saygın sanılan tiplerin çirkinliklerini. Saklamayın ki; size, bize, hepimize saygıları olsun.” (Gazeteci Özgür Altuncu)                

Bunlar kayda geçsin istedim. 

 

Cızzz!!!

Bir ağabeyin dertli iç çekişi bir annenin yokluktan gözlerini kaçırması OLUN…  

Bir ablanın hayır demeden yutkunması, Bir babanın boş cüzdanı OLUN…  

Ya da bin kere düşünüp bir kere eyleyen OLUN…  

Azıcık insaflı, azıcık vicdanlı OLUN… 

(Oyuncu Mert Fırat)